• RUKOMET: Pančevci slavili u derbiju

Rukometaši Radničkog su u derbiju 9. kola Arkus lige poraženi na gostujućem terenu u Pančevu od ekipe Dinama rezultatom 35:32, poluvreme 20:17 i tako prekinuli niz od tri vezana trijumfa. Nakon ovog kola, šumadijski superligaš se nalazi na šestom mestu sa 12 bodova.

Večerašnji rivali su u poslednje vreme igrali neizvesne mečeve sa puno preokreta. Susret je krenuo izjednačeno sa početnim ispitivanjem snaga (2:2). Pančevci prvi prave iskorak i dolaze do 2 gola prednosti (4:2, 5. min) pogotkom Golubovića. U sledećem periodu igre, domaćin je imao konstantnu prednost od jednog gola, a u 11. minutu prvi put beležimo tri (8:5), koju Dinamo konstantno održava sigurnom i efikasnom igrom u fazi napada. Radnički nikako nije uspevao da zaustavi šuteve sa distance, a pao je i procenat realizacije, što je uslovilo da stručni štab u 15. minutu pri rezultatu 13:8 pozove minut odmora, koji u početku nije dao željeni efekat jer Dinamo u 17. minutu dolazi do ogromne prednosti (16:9), a nedugo zatim i 17:10. Promenom koncepcije i pojačanom agresivnošću u odbrani, sa par vezanih interevencija čuvara mreže Jovanovića i ulaskom Stanojeva, gosti značajno ubrzavaju igru i velikom serijom prilaze na minus 3 (18:15, 24. min) golom Grubora. Do kraja prvog dela igre oba rivala su postigla po 2 pogotka, tako da se na veliki odmor otišlo rezultatom 20:17.

Radnički je u drugi deo igre ušao čvrsto rešen da na samom startu napravi preokret. Predvođen večeras golgeterski maestralnim juniorskim reprezentativcem Stanisavljevićem u 35. minutu posle duže vremena poravnava rezultat na 21:21, ali nakon dobre odbrane u sledećem napadu ne realizuje sedmerac za potpuni preokret, što iskusni domaćin znalački koristi i vraća prednost (24:21, 40. min). Uporni Kragujevčani smanjuju na 25:24, održavaju minimalni zaostatak (27:26, 48. min), no Dinamo ponovo dolazi do 3 gola prednosti (29:26, 50. min), pa odmah i do 4 (31:27, 56. min). Probali su gostujući rukometaši da u svom prepoznatljivom stilu zakuvaju u poslednjim minutima, par puta prilazili na minus 2, ali je domaćin iskusno priveo utakmicu kraju krajnjim rezultatom 35:32.

Najefikasniji u redovima Dinama su bili Marko Perović sa 8 i Milan Golubović sa 7 pogodaka, dok su kod Radničkog golgeterski najraspoloženiji bili Boško Stanisavljević sa 17 i Miloš Barudžić sa 8 postignutih golova.

Igrač utakmice: Veljko Čabrilo (Dinamo)

RK Dinamo – RK Radnički: 35:32 (20:17)

Pančevo: Hala“Strelište“. Gledalaca: 400

Sudije: Goran Kovač, Srđan Milosavljević

Sedmerci: Dinamo 6 (5), Radnički 8 (5)

Isključenja: Dinamo 12 min, Radnički 12 min

Dinamo: Marjanović (11 odbrana), Dornjei, Stamenković 4, Perović 8, Čelica 3, Ivezić, Novaković, Čabrilo 5, Distol, Pavlović 1, Urta, Golubović 7, Kostadinović, Radović 1, Milošević, Sunajko 6.

Radnički: Maljević, Grubor 2, Stanisavljević 17, Prodanović 1, Mutavdžić, Mojsilović, Kasalović 2, Barudžić 8, Knežević, Utvić, Đerić 2, Stanojev, Vasiljević, Jovanović (8 odbrana), Zlatanović (1 odbrana).