• ŠAH: Mladi Pančevac nadmašio starije od sebe. Osam poena iz osam partija!

Dvanaestogodišnji Pančevac Marko Milanović osvojio je prvo mesto u nastarijoj klasi, klasi igrača do 18 godina na Kadetskom prvenstvu Srbije u brzopoteznom šahu koje je organizovao Prvi srpski šahovski savez, a koje je održano 26. januara u Beogradu. Do titule je Marko stigao osvojivši osam poena iz osam partija. Savršen skor.

Marko je osvojio veliki pehar za apsolutnog pobednika turnira, zlatnu medalju i besplatno učešće na narednom Prvenstvu Srbije u organizaciji ovog šahovskog saveza.

Ovo je drugo Prvenstvo Srbije u ovoj atraktivnoj šahovskoj disciplini koje je organizovao ovaj šahovski savez, a na prethodnom je mladi Marko Milanović osvojio prvo mestou klasi do 14 godina.

Tempo igre je bio savremeni „blic“ od 3 minuta po igraču plus dve sekunde bonifikacije po potezu, a takmičari su bili podeljeni u tri starosne grupe od 10 do 18 godina.