• Tamiš plitak za Subotičane

Košarkaši „Tamiša“ pretrpeli su poraz na svom parketu od „Spartaka“ iz Subotice u 6. kolu Košarkaške lige Srbije. Rezultat posle 40 minuta igre glasio je 63:82, po četvrtinama (22:20, 17:17, 12:20 i 12:25). Iako znatno oslabljen, „Tamiš“ je odlično otvorio utakmicu protiv favorizovanih Subotičana i na veliki odmor otišao sa prednošću 39:37.  Međutim, u nastavku je senzacija izostala. Gosti su sjajno otvorili drugo poluvreme. U napadu su pogađali  „trojke“ iz svih pozicija, dok su u odbrani terali „Tamiš“ na duge napade koji su bili bez rešenja.

Kod „Spartaka“ najefikasniji bili su Nebojša Jovišić i Stefan Ljubenković sa po 16 poena. Kod domaćih istakao se Mladen Vitković sa 12 poena.

– Prvo poluvreme smo odigrali kako treba i sa određenom energijom. Rezultatski smo bili aktivni, a u pojedinim trenucima smo i vodili. Da li zbog manjka igrača u rotaciji ili zbog emotivnog pražnjenja, doživeli smo veliki pad u drugom poluvremenu. „Spartak“ je pogađao sve šuteve i otišao na veliku razliku, tako da je usledio veći poraz nego što je trebalo da bude. Kazao je nakon utakmice Aleksandar Ilkić plej domaćih.

Dušan Alimpijević, mladi šef struke na klupi „Spartaka“, ističe i pored ubedljive pobede, da je njegova ekipa večeras imala sreće.

– Na nesreću „Tamiša“, ali na našu sreću, oni večeras nisu mogli da računaju na nekoliko važnih igrača, pre svega mislim na Kesara i Veličkovića. O kolegi Jovičiću mislim sve najbolje i njemu idu velike zasluge za odlično odigrano prvo poluvreme. Ipak, bez nekoliko ključnih igrača u petorci „Tamiš“ večeras nije mogao da nadigra moj tim.

Prvi strateg „Tamiša“, Bojan Jovičić, istakao je da njegovi igrači nisu psihički bili spremni za susret sa „Spartakom“.

Od osam igrača na raspolaganju imali smo dva igrača koji za 30 minuta u igri nisu napravili nikakav učinak, kako u odbrani tako i u napadu i to je nedopustivo. Bili su dekoncentrisani i njihova statistika je skandalozna. Ne bih da im spominjem imena, ali ni ostatak ekipe takođe nije bio najpametniji, pogotovo u drugom poluvremenu. Izdvojio bih mladog Vladimira Trajkovića koji je opravdao ukazanu minutažu ( 9 poena i 3 skoka, za 12 minuta). „Spartak“ je iskoristio svoje prednosti u svim segmentima igre i na kraju zasluženo slavio. Čestitke kolegi Duletu ispred koga je sjajna trenerska karijera. To je trener koga ja u ovoj ligi najviše poštujem, a nadam se da mi na tome neće zameriti neke starije kolege.

Posle 6. kola u KLS-u, „Tamiš“ ima polovičan uspeh 3/3 uz 9 osvojenih bodova i u narednom kolu gostuje OKK „Beogradu“ koji ima identičan skor.