• TK „Tamiš“: Petnaest medalja za triatlonce iz Pančeva

U nedelju, 24. septembra na Adi Ciganliji je organizovana poslednja trka u triatlonskoj takmičarskoj sezoni 2017. Održane su dve trke, deveti Bg akvatlon za mlađe kategorije i glavna trka dana, Otvoreno prvenstvo države u dugom triatlonu. Na devetom Bg akvatlonu TK “Tamiš“ je imao jedanest predstavnika koji su se u Pančevo vratili sa osam medalja:

U kategoriji početnika medalje su osvojili Iva Božičković (srebro), Vojin Davidović (zlato), Ozren Perišić (srebro) i Aleksa Kežić (bronza). Viktor Ratkov je u kategoriji Mlade nade osvojio zlato, dok je Ognjen Perišić osvojio zlato u kategoriji Nade. Najbolji juniori su bili Anja Davidović koja je osvojila srebro i Vladimir Kokanov koji je osvojio bronza.

U glavnoj trci dana, otvorenom prvenstvu u dugom triatlonu 1.9km plivanja – 90km bicikla – 21.1km trčanja, na kojoj je nastupilo preko 150 takmičara iz Srbije, Hrvatske, Makedonije, Češke, Švedske, Austrije i Švajcarske TK “Tamiš“ predstavljalo je devet takmičara koji su uspeli da osvoje sedam medalja.

Najsjajnije odličje, zlatnu medalju i naziv prvakinje države, osvojila je Vida Medić, ostvareno vreme na trci 05:00:19, koja je još jedna u nizu titula državne prvakinje za nju u sezoni 2017. Pored toga Vida je osvojila i drugo mesto u apsolutnom plasmanu među damama iza Maje Urban iz Hrvatske. U ženskoj komkurenciji osvojila je i Jelena Lasković Janković koja je trku završila kao treća u državi, a kao peta u apsolutnom plasmanu žena.

Među muškim takmičarima najuspešniji je bio Marjan Lukić, koji je imao ostvareno vreme na trci 04:34:29  i osvojio treće mesto u Srbiji, a šesto mesto u apsolutnoj konkurenciji. On je takođe osvojio i srebrno odličje u svojoj starosnoj kategoriji za takmičare od 40 do 44 godine iza Dejana Patrčevića iz Hrvatske, apsolutnog pobednika ove trke. Medalje su osvojili i Nenad Bogar drugo mesto AG 35-39 i Filip Rudakovič drugo mesto AG 30-34.

Sjajan nastup na trci koja se organizaciono i po masovnosti izdvaja od svih drugih trka organizovanih u Srbiji. Za takmičare TKT-a kreće period lakših treninga i kratkog odmora, a poslednji nastup u ovoj godini imaće Vladimir Savić 14. oktobra koji se takmiči na svetskom prvenstvu u full Ironman distanci (3.8km plivanja-180km bicikl- 42.2km trčanja) u mestu Kona na Havajima.