• Vladimir Savić četvti na Ironman trci u Japanu

Ironman (ajronmen) trku u Japanu, Pančevac Vladimir Savić završio je na četvrtom mestu u svojoj starosnoj grupu (35-39), dok je trku koja je održana na japanskom ostrvu Hokaido završio na 12. mestu u ukupnom plasmanu.

Prelepu stazu pokraj jezera Toja dugu 3.8 km plivanja, 180 km vožnje bicikla i 42,2 km trčanja, ajronmen rekorder Srbije je završio za 10 sati, 20 minuta i 44 sekunde. Dugo je Savić bio drugi u svojoj kategoriji, ali su tokom maratonske deonice trčanja uspeli da ga prestignu Havijer Karera Akutain, koji nastupa za Japan i Maksikanac Rajnard Pikard. Prvo mesto u ovoj starosnoj grupi pripalo je Jakubu Visumu iz Danske koji je kroz cilj prošao za 9 sati, 53 minuta i 42 sekunde, što je bilo dovoljno da zauzeme 6. mesto u ukupnom plasmanu.

Pobednik izuzetno zahtevne ajronmen trke u Japanu je profesionalac Sven Sundberg iz Nemačke (9:22:56), drugo mesto pripalo je Amerikancu Patriku Evoeu (9:28:14), dok je bronzanu medalju osvojio Sajmon Kokrejn sa Novog Zelanda (9:31:56).

Vladimiru Saviću je ovo prvo učešće na Ironman trci u Aziji, a do sada učestvovao i na trkama u Evropi, Africi i Severnoj Americi (Svetsko prvenstvo u Ironman-u na Havajima).