• Devojka poreklom iz Srbije pomogla da Jamajčanin osvoji zlato na OI

Jedan od volontera na minulim Olimpijskim igrama u Tokiju bila je i dvadesetpetogodišnja Tijana Stojković poreklom iz Srbije, koju će Jamajčanin Hansle Parčment pamtiti ceo život.

Atletičar iz Jamajke, osvojio je zlato u disciplini 110 metara sa preponama, a do trona ne bi došao da nije bilo Tijane.

Naime, na dan finalne trke, Parčment je ušao u pogrešan autobus, ni manje ni više nego onaj koji vodi čak na drugu stranu grada.

U tom trenutku, počeo je da paniči, pa mu je u pomoć uskočila Tijana koja mu je dala novac za taksi kako bi stigao na finalnu trku. Stigao je na vreme i osvojio zlatnu medalju.

Posle toga je pronašao Tijanu i zahvalio joj se na pomoći.

Dva dana nakon trke je okačio i video na društvene mreže, pa je to kasnije šerovao i jamajčanski premijer Endru Holnes.

Tijana je od vlade Jamajke dobila zvaničan poziv da dođe u njihovu zemlju kao gost.