• Košarkašice ostale bez medalje

Košarkašice Srbije poražene su od Francuske 76:91 u meču za bronzu i ostale su bez medalje na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Srpske košarkašice nisu uspele da ponove uspeh iz Rija i iz Tokija se vrate sa bronzanom medaljom.

Francuska se osvetila Srbiji za poraz u meču za bronzu u Riju i za poraz u finalu Evropskog prvenstva. Za zlato će se u nedelju boriti SAD i Japan.

Najefikasnije u redovima Srbije bile su Anderson sa 24 i Bruks sa 14 poena. Jovanović i Vasić ubacile su po 9.

Francusku su do pobede predvodile Vilijams sa 17, Mijem sa 16 i Gruda sa 12 pena.

Krenulo je tvrdo i videli smo mali broj poena u prva četiri minuta, a onda su se raspucale i naše i francuske košarkašice.

Imala je Srbija pet poena zaostatka, a zatim je napravljena serija 9:0. Bruks je pogodila trojku, dve dvojke je pogodila Ivon Anderson i Srbija je došla do pet poena prednosti.

Na kraju prve četvrtine Srbija je imala četiri poena prednosti (23:19).

Francuska je u uvodnim minutima druge četvrtine uspela prvo da izjednači, a zatim i da preokrene rezultat i ponovo dođe do prednosti.

Naše košarkašice nisu mogle da pronađu put do koša Francuske, što su Francuskinje koristile i konstantno održavale prednost.

Ivon Anderson vratila je Srbiju u poslednjem minutu prvog poluvremena i donela novo izjednačenje, ali je Francuska trojkom došla do nove prednost i na poluvreme otišla sa tri poena viška (40:43).

Francuska je odigrala veoma dobru treću četvrtinu, dok su naše košarkašice igrale slabo na oba kraja parketa.

Mijem je odvela Francusku na +7, Bruks je uspela da vrati Srbiju na -3, ali je Mijem bila nezaustavljiva i novom trojkom započela je novu seriju svoje ekipe.

Ništa nije išlo u napadu za Srbiju, a Francuska je sve to koristila na drugom kraju parketa, s obzirom da nije bilo ni naše prepoznatljive odbrane.

Ubrzo su došle do dvocifrene prednosti i pred poslednjih deset minuta imale su +11 (56:67).

Tuše sa dve trojke na početku četvrte četvrtine odvodi Francusku na +14 i na sedam minuta do kraja je bilo jasno da će teško naše košarkašice uspeti da se vrate u meč.

Posle trojke Vilijams i bacanja Žoanes, Francuska na šest minuta do kraja odlazi na +19.

Sonja Vasić je vezala šest poena i uz pomoć Krajišnik vratila Srbiju na -11, pa Ivon Anderson poentira za -9 u seriji 10:0.

Ivon sa dva bacanja nastavlja seriju na 12:0, pa je Tuše prekida na tri minuta do kraja.

Na dva minuta do kraja, Francuska opet dolazi do dvocifrene prednosti i Srbija nije uspela da se vrati.

Kapiten Jelena Bruks i Sonja Vasić završile su reprezentativnu karijeru.