• Vaterpolisti Srbije su olimpijski šampioni!

„Delfini“ su u finalu bili bolji od Grčke rezultatom 13:10 (3:6, 4:2, 2:2, 1:3).

Imali su srpski vaterpolisti prvi napad, ali su izgubili loptu. Iskoristili su odmah igrača više Grci i Skumpakis je pogodio za 1:0.

Imali su ‘delfini’ u narednom napadu igrača više. Filipović je asistirao Pijetloviću, koji je pogodio za izjednačenje.

Ukrao je Ranđelović loptu u narednom napadu Grka, a Filipović je pogodio iz daljine za vođstvo Srbije.

Rašović se upisao u strelce za 3:1, posle čega su sudije odlučile da pogledaju je li u prethodnom napdu Grčka postigla gol. VAR je pokazao da jeste, zbog čega je poništen pogodak ‘delfina’. Semafor je pokazao 2:2.

Brzo je ipak Srbija vratila prednost, uz igrača više je pogodio Jakšić. Potom je izblokiran šut Grka.

Skrivio je Murikis penal u sledećem napadu, a precizan je bio Filipović za 4:2.

Odlično su u odbrani igrali branioci titule, pa Grci nisu mogli do gola. Na drugoj strani, Pijetlović je pogodio za 5:2.

Uz igrača više, Vlahopulos je smanjio na 5:3.

Odmah su odgovorili ‘delfini’. Jakšić je postigao gol za 6:3. Do kraja deonice nije bilo promene rezultata.

Imali su Grci prvi napad u drugoj deonici i odmah su smanjili zaostatak preko Funtulisa.

Brzo je stigao odgovor ‘delfina’, pošto je pogodio Mandić za 7:4.

Usledilo je nekoliko promašaja srpskog tima, a onda je na 7:5 smanjio Vlahopulos. Nije Srbija igrala u odbrani kao u prvoj deonici, posle isključenje Ranđelovića, Grčka je prišla na 7:6.

Svirale su sudije faul u napadu Srbiji, pa su grčki vaterpolisti imali priliku da dođu do izjednačnje. Iskoristio ju je Papanastasiu.

Selektor Dejan Savić tražio je potom tajmaut.

Zaigrali su bolje srpski vaterpolisti u odbrani, zatvorili su prilaz Grka. Ipak, nedostajala je realizacija u napadu.

Na četiri sekunde do kraja druge četvrtine Srbija je postigla gol – strelac je bio fantastični Prlainović

Na poluvremenu su branioci titule vodili 8:7.

Nisu bili precizni u napadu ni jedni ni drugi početkom treće deonice. Posle dva i po minuta, pogodio je Mandić koji je doneo prednost Srbiji od 9:7.

Ipak,odmah su odgovorili Grci i preko Murikisa su smanjili na 9:8.

Promašivali su srpski vaterpolisti u napadu, a posle tajmauta grčke selekcije, Funtulis je pogodio za izjednačenje 9:9.

U dobroj situaciji bio je Pijetlović potom, ali je pogodio okvir gola. Nije precizan bio ni Dedović.

Imali su Grci igrača više, ali ni oni nisu došli do pogotka.

Na minut do kraja je Prlainović ponovo postigao gol za vođstvo aktuelnih šampiona 10:9. Želeo je isti igrač u poslednjem napadu da iznenadi rivala, ali nije uspeo.

Ipak, ni Grci nisu došli do gola, Jenidunias je šutnuo sa distance i pogodio je stativu.