• Biramo da verujemo u zdrav razum

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    013 Info

    Svake godine, kada počne sezona kupanja postavljaju se i pitanja o higijenskoj ispravnosti vode. A šta je sa direktnim uticajem koji imaju kupači?

    Kada se priča o sistemima za prečišćavanje vode u bazenima, često se pominje termin BFA koji predstavlja količinu telesnih tečnosti čoveka gde spadaju znoj, perut, urin i fekalije koje zagađuju vodu. Svaka osoba dodaje vodi oko 25ml BFA, od čega je 6,3 procenata urin. Taj procenat u realnosti iznosi jedan deo na milion delova vode.  Hlor koji koristimo za dezinfekciju, reaguje u dodiru sa urinom, ali se na taj način iz bazena izbacuje samo 1 procenat na sat.

    Često se pojavljuje podatak da u mnogim zemljama, voda u bazenima, osim klasičnih sredstava za dezinfekciju sadrži još jednu komponentu koja je veoma važna za održavanje čistoće. Osim hlora, u bazene se dodaje tečnost koja ima ulogu da detektuje urin. U dodiru urina sa ovom tečnošću, voda dobija plavu ili ljubičastu boju.

    Kako navode beogradski mediji, nijedan bazen na teritoriji glavnog grada ne koristi ovu tečnost. Isti slučaj je i sa bazenom JKP “Mladost“ u Pančevu. Odgovor je isti, niko nema sredstava, a ova tečnost je veoma skupa.

    Pozvali smo i Relax centar Kovačica, oni su nam rekli da su njihovi gosti najčešće deca, pa je to skupo i neizvodljivo.

     

    Apelujemo na sve kupače da budu humani i da vode računa o drugim ljudima koji u bazenima traže spas od vrućina. Svima je lepše kada je voda čista.

    M.M.Veličković

    Apelujemo na sve kupače da budu humani i da vode računa o drugim ljudima koji u bazenima traže spas od vrućina. Svima je lepše kada je voda čista.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Društvo

    Black Friday u Spektru

    Na dobroj poznatoj adresi za prodaju tehnike u Vojvode Petra Bojovića 16A, do 30. novembra očekuje Vas neverovatna Black Friday special akcija. […]