Oko 80 odsto građevinskog otpada može da se ponovo koristi i recikliranje tog otpada moglo bi pozitivno da utiče na privredni razvoj, otvaranje novih radnih mesta i zaštitu životne sredine, zaključeno je na okruglom stolu ‚‚Nova industrijalizacija Srbije – skriveni resurs u otpadu gradjevinskog materijala“.
Na tom skupu, održanom u Privrednoj komori Srbije (PKS), rečeno je da je građevinski otpad veliki neiskorišćeni resurs i da bi tu oblast trebalo urediti sistemski uz pomoć struke, donošenjem propisa i podzakonskih akata.
Državni sekretar u Ministarstvu infranstrukture, građevinarstva i saobraćaja, Aleksandra Damnjanović, kazala je da je građevinski otpad nova mogućnost za Srbiju i otvaranje novih radnih mesta.
Prema njenim rečima, glavni cilj uređenja ove oblasti je, pored ispunjavanja obaveza u procesu pristupanja Evropskoj uniji, i zaštita životne sredine, jer divlje deponije ugrožavaju zdravlje ljudi i trajno uništavaju životnu sredinu.
Opširnije od ovoj temi pročitajte OVDE.
Oko 80 odsto građevinskog otpada može da se ponovo koristi i recikliranje tog otpada moglo bi pozitivno da utiče na privredni razvoj, otvaranje novih radnih mesta i zaštitu životne sredine, zaključeno je na okruglom stolu ‚‚Nova industrijalizacija Srbije– skriveni resurs u otpadu gradjevinskog materijala“.