Pančevka izrađuje ukrasne sapune kao „terapiju za dušu“
Pančevka Gordana Dimić pronašla je zanimljiv hobi – počela je da izrađuje i prodaje ukrasne glicerinske sapune, koje pravi sa puno pažnje i ljubavi.

Ovaj posao za nju predstavlja i svojevrsnu „terapiju za dušu“, ali i dodatni izvor zarade. Njen zaštitni znak su sapuni u obliku grožđa.
Hobi kojim se bavi ne zahteva mnogo prostora, ali traži vreme, posvećenost i smisao za kombinovanje oblika, boja i mirisa. Izradom sapuna počela je da se bavi nakon problema sa kičmom, kada je više vremena provodila kod kuće i tražila način da uposli i ruke i misli.
„Ovo su ručno rađeni glicerinski sapuni i oni mi zaista služe, pored fizikalne terapije, kao „terapija za dušu“. Zato se i zovu „sapuni za dušu“. To je nešto što me je oduševilo, u čemu sam se videla i to je nešto u šta sam se zaljubila.“, rekla je Gordana za RTS.
Osim prepoznatljivih sapuna u obliku grožđa, izrađuje i modele u formi cvetova, srca, školjki i masažera. Prave se od glicerinske baze uz dodatak ulja i različitih mirisa – dok muškarci najčešće biraju note mora i sandalovine, žene se opredeljuju za kokos, vanilu, lavandu i karanfilić.
Iako je konkurencija velika, Gordana ističe da je zadovoljna, jer se potražnja vremenom širila – od prvih sapuna koje je poklanjala porodici i prijateljima, do sve većeg broja kupaca koji ih danas biraju kao poklon ili za ličnu upotrebu.
