U petak 10. februara 2017. godine u Gradskoj upravi četiri pančevačke srednje škole predstavile su realizovane projekte opremanja kabineta u srednjim školama u 2016. godini. Sredstva su dobile na konkursu u okviru „Programa za unapređenje konkurentnosti srednjih škola putem poboljšanja uslova za izvođenje praktične nastave“.
Prisutnima su se obratili članovi Gradskog veća mr Tatjana Božić, zadužena za obrazovanje i Milenko Čučković, zadužen za područje rada, zapošljavanja i socijalne politike, kao i direktori i profesori srednjih škola.
Sredstva za projekte obezbeđena su iz budžeta Grada Pančeva, a u okviru mera aktivne politike zapošljavanja, predviđene Lokalnim akcionim planom za zapošljavanje grada Pančeva za 2016. godinu. Za to je prošle godine bilo predviđeno dva miliona dinara.
Dve škole nisu uspele da obezbede svu tehničke dokumentaciju, pa je za ovu namenu utrošeno 1.300.000 dinara, rekao je Milenko Čučković. On je naglasio da su novim akcionom planom koji je donesen krajem januara 2017. godine, za ovaj program predviđena sredstva u vrednosti od 1.400.000 dinara i da će konkurs biti raspisan do kraja marta.
Ovim projektima polako smo napravili uvod u dualno obrazovanje, koje nas očekuje u novoj metodologiji upisne politike u srednje škole od 2017/18. godine. Naš grad je danas pripremio da Školskoj upravi Zrenjanin pošalje predlog plana, gde Mašinska škola ulazi u dualno obrazovanje, kao i izjave privrednika koji će sarađivati sa našom školom, rekla je gradska većnica zadužena za obrazovanje mr Tatjana Božić.
Na konkurs „Programa za unapređenje konkurentnosti srednjih škola putem poboljšanja uslova za izvođenje praktične nastave“ se prijavilo osam srednjih škola sa devet projekata, prihvaćeno je šest, ali je iz tehničkih razloga realizovano četiri. Opremljen je kabinet za šivače tekstila u Školi za osnovno i srednje obrazovanje „Mara Mandić“ (187.719,60 dinara), kabinet za računarsku grafiku i modeliranje u Mašinskoj školi Pančevo (183.703,60 dinara), kabinet za nastavu arhitekture i geodezije u Tehničkoj školi 23. maj (427.132,80 dinara) i opremljen je kabinet za anatomiju, fiziologiju i patologiju u Medicinskoj školi „Stevica Jovanović“ (500.000 dinara).
Uspeli smo da zanovimo kabinet za anatomiju, fiziologiju i patologiju. Dokupili smo učila, kao što su torzo čoveka, mozak, anatomske karte, dva mikroskopa izuzetne preciznosti i mikroprepreparate, putem kojih učenici saznaju kako nastaje nekroza tkiva, ali i kako izgleda zdravo tkivo. Putem ovog projekta nam je Grad omogućio da opremimo kabinet i vizualizujemo nastavu što je za današnju decu veoma bitno. Njima najviše u sećanju ostaju slike i na osnovu tih slika vrše reprodukciju. Takođe smo kupili nameštaj za kabinet, rekla je Svetlana Kalapiš, direktorka Medicinska škole „Stevica Jovanović“.
Tehnička škola „23. maj“ je kupila 10 računara i monitora i multifunkcionalni uređaj.
Napravilo smo arhitektonsko geodetski biro što će omogućiti da naši učenici kada završe školu budu u potpunosti spremni za rad, da mogu odmah da se zaposle. Ujedno će se na ovaj način napraviti saradnja između dve struke koje će kasnije sarađivati, rekla je profesorka Tehničke škole „23. maj“ Ana Milosavljević. Ona je naglasila da će ovo značiti deci, jer se danas prilikom zapošljavanja traži i adekvatno iskustvo. U ovom kabinetu će učnici moći da upoznaju proces realizacije određenih projekata od početka do kraja.
U petak 10. februara 2017. godine u Gradskoj upravi četiri pančevačke srednje škole predstavile su realizovane projekte opremanja kabineta u srednjim školama u 2016. godini. Sredstva su dobile na konkursu u okviru „Programa za unapređenje konkurentnosti srednjih škola putem poboljšanja uslova za izvođenje praktične nastave“.