• Predstavici EBRD posetili vetropark Kovačica u koji je uloženo 189 miliona evra

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    013 Info

    Članovi Odbora direktora Evropske banke za obnovu i razvoj su, u okviru svoje zvanične posete Srbiji, obišli vetropark Kovačica, u koji je uloženo 189 miliona evra.

    Predstavnici kompanije New Energy Solutions Miloš Colić i Nikola Luković upoznali su članove odbora EBRD sa razvojem i radom vetroelektrane Kovačica, saopštilo je Udruženje Obnovljivi izvori energije Srbije.

    Predstavnicima EBRD predstavljena je i vetroelektrana Pupin koja ima sve neophodne dozvole i spremna je za izgradnju.

    Kako je navedeno, EBRD je jedan od vodećih investitora u zelenu ekonomiju u Srbiji i posvećena je jačanju dijaloga privatnog i javnog sektora,

    Izgradnja Vetroparka Kovačica značajnim delom se finansirana kreditom EBRD, koja je opredelila sredstva za njegovo osnivanje i razvoj.

    Osim Vetroparka Kovačica, članovi odbora EBRD obišli su i Galeriju naivne umetnosti u Kovačici.

    Predstavnici Odbora direktora EBRD su u zvaničnoj poseti Srbiji, od 1. do 3. marta, kako bi predstavnicima vlasti i klijentima iz privatnog sektora,kao i diplomatskom zajednicom predstavili strategiju za razvoj 2018-23.

    Cilj strategije je unapređenje integracije kroz poboljšanje transportne mreže i unapređenje regionalne ekonomske povezanosti i energetske međupovezanosti, kao i podrška zelenoj ekonomiji prioritet za finansiranje.

    EBRD je do danas u Srbiju uložila 7,9 milijardi evra. Samo u 2022. godini obezbeđeno je 650 miliona evra, od čega je više od tri četvrtine otišlo na projekte u privatnom sektoru.

     

    Članovi Odbora direktora Evropske banke za obnovu i razvoj su, u okviru svoje zvanične posete Srbiji, obišli vetropark Kovačica, u koji je uloženo 189 miliona evra.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Društvo

    NIS dogovorio uvoz sirove nafte

    Kompanija NIS ugovorila je uvoz prvih količina sirove nafte preko Jadranskog naftovoda (JANAF) za potrebe pančevačke rafinerije što će omogućiti ponovni početak proizvodnje u Rafineriji nafte […]