
Pančevo, 04. Avgust – Vozač cisterne iz Pančeva koji je uhapšen u Hrvatskoj zbog sumnje da je 1992. počinio ratni zločin, a zatim i zadržan u istražnom zatvoru zbog opasnosti od bekstva je, kako saznajemo, Mladen Graovac.
Predsednik Udruženja krajišnika Mile Bosnić kaže da je Graovac porodičan čovek koji živi u Pančevu, da mu bliža rodbina živi u Srbiji, a da je u Hrvatsku i rodni kraj išao da obiđe dalju rodbinu i imanje koje je tamo ostalo.
„Pa on uma i hrvatsko državljanstvo i više desetina puta je tamo već bio, što privatno, što poslom. Obilazio je i porodično imanje koje tamo imaju. I sad ga odjednom, jer su političke prilike takve, hapse i zatvaraju. Pa valjda su vršili provere i kada su mu davali hrvatski pasoš i kada je prethodno bez problema odlazio tamo. Očigledno da tamo svakoga ko je imao između 18 i 60 godina u vreme Republike Srpske Krajine po nekoj tajnoj optužnici mogu da love i uhapse” – ističe Mile Bosnić, koji je i sam na javnoj optužnici u Hrvatskoj, pa tamo ne ide.
Predsednik Udruženja krajišnika izražava i žaljenje zbog hapšenja i pritvaranja Mladena Graovca.
„On je sad žrtva ove političke gužve koja se stvorila. Nadam se da će se na slobodi naći vrlo brzo” – poručuje Bosnić.
V. Đ.
Vozač cisterne iz Pančeva koji je uhapšen u Hrvatskoj zbog sumnje da je 1992. počinio ratni zločin, a zatim i zadržan u istražnom zatvoru zbog opasnosti od bekstva je, kako saznajemo, Mladen Graovac.