• Pančevo: Predstavljanje knjige „Poema probuđenog boema“ Dejana Mrkalja uz koncert benda „Sivi“

    U Foajeu Kulturnog centra, 7. marta u 19 časova, biće održano predstavljanje knjige „Poema probuđenog boema“ Dejana Mrkalja, uz koncert benda „Sivi“. O knjizi će govoriti Ivan Ivačković, muzički novinar i kritičar, i Olga Kepčija, novinarka i urednica Radio Beograda 202.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    Pančevo: Predstavljanje knjige „Poema probuđenog boema“ Dejana Mrkalja uz koncert benda „Sivi“
    Foto: 013info

    Dejan Mrkalj (Pančevo, 1972) od 1988. godine bio je član više bendova, među kojima su „Taurus“, „Vervil“, „Beerdrinkers & Hellraisers“, „Rolling Stones Tribute Band“ i „Black Sabbath Tribute“, nastupajući širom Srbije i regiona, uz zapažene festivalske i koncertne nastupe.

    Sa bendom „Vervil“ objavio je album „U3 materine“ (Jugoton Beograd, 1996), a sa bendom „Beerdrinkers & Hellraisers“ CD „Progutaću te glasno“. Bend „Sivi“, koji je osnovao 2002. godine, objavio je dva izdanja – „7“ i „9“ – za izdavačku kuću „Multimedia Music“.

    Status samostalnog umetnika stekao je 2003. godine, a 2025. objavio je prvu zbirku pesama „Poema probuđenog boema“, u izdanju Izdavačke kuće „Arte“ Miodraga Jakšića. Zbirka objedinjuje 88 pesama raspoređenih u osam ciklusa, nastalih paralelno sa stvaranjem muzike za bend „Sivi“. Autor naslovne strane je Aleksa Gajić.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • Komentari 0

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Kultura