• Atletika: Medalje za pančevačke takmičare na Prvenstvu Srbije, Milana Tirnanić najbrža u trci na 100 metara

Na Prvenstvu Srbije za seniore koje je održano 29. juna, titulu najbrže srpkinje potvrdila je Milana Tirnanić, atletičarka AK “ Panonija“. Ona je u trci na 100 metara rezultatom 11:39 došla do zlatne medalje.

Drugog dana takmičenja  Atletski klub „Panonija“ nastupio je sa 4 atletičara a osvojena je još jedna senirska zlatna medalja.

Milana Tirnanić je nastupila u disciplini 200 metara i rezultatom 23:99 popravila prošlogodišnji rezultat sa Prvenstva Srbje za seniore za 15 stotinki ali je u finalu zauzela 5. mesto.

Mirko Stanković i Goran Nikolić su natupili u disciplini stiplčez na 3000 metara.

Goran se po prvi put oprobao u ovoj disciplini a Mirko Stanković koji  je u kvalifikacijama za Kup Srbije
    kao i u finalu bio bronzani , zbog lakše povrede na kraju je ipak zauzeo 4. mesto.

Na kraju takmičenja nastupio je i višegodišnji prvak Srbije u tri starosne kategorije Vladimir Mirkov.

Vladimir je samo ove godine osvojio zlatne medalje u 3 uzrasne kategorije, tako da je u zimskoj sezoni u dvorani
    postao šampion za mlađe juniore, starije juniore a sada i na Prvenstvu Srbije za seniore.
    I ovog puta po veoma toplom vremenu sa preko 30 stepeni nastupio je u konkurenciji sa nekoliko godina
    starijim takmičarima u svojoj disciplini sportskog hodanja na stazi dužine 5000 metara.
    Od samog starta Vladimir je diktirao tempo trke sa vodeće pozicije da bi trku završio kao seniorski prvak države
    rezultatom 28:36,93.

U Pančevu se ne pamti kada su na jednom atletskom takmičenju osvojena dva seniorska zlata – ističe Saša Stojilović, glavni trener u ovom klubu.

Drugog dana seniorskog prvenstva Srbije medalju za AK,, Dinamo“ Pančevo osvojio je Strahinja Stevšić koji je u trci na 3000 metara stipl osvojio bronzanu medalju.

Strahinja je prošle godine osvojio zlatnu medalju na Prvenstvu Srbije za juniore u ovoj disciplini i u trci se videlo njegovo iskustvo u prelaženju prepreka a pokazala se i njegova borbenost. Uslovi za trčanje su bili veoma teški , po izuzetno sparnom vremenu uspeo je da preprodi sve krize i osvoji bronzanu medalju.