• Pančevcima četrnaest medalja na 6. ‚‚Sombormenu“

Proteklog vikenda u Somboru je održana 6. ‚‚Sombormen“ – trka sprint triatlona u okviru Kupa Srpske triatlonske unije u organizaciji Triatlon kluba ‚‚Sprint“. Takmičari Triatlon kluba ‚‚Tamiš“ ponovo su bili veoma uspešni na domaćoj trci, pošto su u svim uzrasnim kategorijama osvojili ukupno 12 medalja: šest zlatnih, tri srebrne i tri bronzane medalje. Kao pobednik elitne trke sprint triatlona, Danilo Jovanović, poneo je i titulu ‚‚Sombormena“.

Na 6. ‚‚Sombormenu“ učestvovalo je preko 90 takmičara iz Srbije i inostranstva, među kojima je bio i veliki broj pančevačkih triatlonaca. U trci sprint triatlona nastupili su elitni takmičari, juniori i veterani, a ona se sastojala od 750 metara plivanja, 20 km vožnje bicikla i 5 km trčanja. U ovoj trci pobedio je član ‚‚Tamiša“ Danilo Jovanović, pošto je kroz cilj prošao za 1:02,44, drugo mesto je pripalo domaćem takmičaru, Lazar Dedić (1:06,19), dok je treće mesto zauzeo njegov klupski kolega Srđan Omaković (1:07,37). U konkurenciji dama prva je kroz cilj prošla Ildiko Fabo iz novosadskog ‚‚Triogy Racing team-a“ (1:17,29), srebrno odličje je osvojila Vanja Rajčić iz Triatlon kluba ‚‚Požarevac“ (1:20, 17), dok je treće mesto pripalo Ivani Granoši iz osječkog ‚‚Tri tima“ (1:21,33).

U konkurenciji juniora prvo mesto je osvojio Lazar Dedić, drugi je kroz cilj prošao Pančevac Nikola Medan, član Triatlon kluba ‚‚‚Mihajlo Pupin“, dok je treće mesto osvojio ‚‚tekatejevac“ Aleksa Karlaš. U konkurenciji takmičara između 18 godina i 30 godina (neelitnih takmičara) zlatnu medalju je osvojio još jedan član ‚‚Tamiša“, Rastko Radosavljević

Triatlon nade, takmičari rođeni 2001. i 2002. godine nadmetali su se u trci Super sprint triatlona (400 metara plivanja, 10 km vožnje bicikla i 2,4 km trčanja) u kojoj su takmičari ‚‚Tamiša“ osvojili tri medalje. Anja Davidović još jednom je trku završili na prvom mestu, dok su u konkurenciji dečaka srebro i bronzu osvojili Vanja Isevski, odnosno Đorđe Racić

Trka ‚‚Super kid triatlona“ bila je namenjena mladim nadama (2003. i 2004. godište), a oni su na putu do cilja morali da plivaju 200 metara, zatim da voze bicikl 5 kilometara i da na kraju pretrče 800 metara. Pobednik ove trke u konkurenciji dečaka bio je Ognjen Perišić, dok je drugo mesto zauzeo Luka Gligorić

Najmlađim takmičarima bila je namenjena i najkraća trka. U mini tratlonu (50 metara plivanja, 2 km vožnje i 500 metara trčanja) učestvovali su takmičari rođeni 2005. godine i mlađi, a u Pančevo su naši mali triatlonci doneli čak pet medalja. U konkurenciji devojčica pobedila je Iva Božičković iz ‚‚Tamiša“, dok je srebru medalju osvojila Marta Medan, Pančevka u dresu beogradskog kluba ‚‚Mihajlo Pupin“. Sve tri medalje u konkurenciji dečaka osvojili su takmičari ‚‚Tamiša“. Zlato je osvojio Bogdan Jelača, srebro njegov mlađi brat Stefan, dok je bronza otišla u ruke Marka Gligorića

Pančevački triatlonci neće imati dugu pauzu pošto ih već narednog vikenda, 27. avgusta, u Sremskoj Mitrovici očekuje Prvenstvo Srbije u akvatlonu za sve uzrasne kategorije. Ovo takmičenje organizovaće Srpska triatlonska unija u saradnji sa Plivačkim klubom ‚‚Sremska Mitrovica“.

T. M.

Proteklog vikenda u Somboru je održana trka sprint triatlona u okviru Kupa Srpske triatlonske unije, u organizaciji Triatlon kluba „Sprint“ iz Sombora. Takmičari Triatlon kluba „Tamiš“ ponovo su bili veoma uspešni na domaćoj trci, pošto su u svim uzrasnim kategorijama osvojili ukupno 12 medalja: šest zlatnih, tri srebrne i tri bronzane medalje.