• Gimnastičarke iz Pančeva zablistale u Hrvatskoj

Gimnastičarke kluba ritmičke gimnastike „Ruslana“ osvojile su 14 medalja na  međunarodnom turniru u ritmičkoj gimnastici pod nazivom „Rondo Cup 2023“ koji je održan u Osijeku.

Gimnastičarke iz Pančeva zablistale u Hrvatskoj

Na turniru je učestvovalo 290 gimnastičarki od kojih veliki broj učesnica se takmičilo na svetskim i evropskim prvenstvima.

Iz kluba ritmičke gimnastike “Ruslana” nastupilo je 9 gimnastičarki koje su se takmicile u grupnom “A” programu i individualnom “B” programu, osvojile su tri pehara, 5 zlatnih, 3 srebrene i 4 bronzane medalje.

Helena Jovanović (seniorka) srebrna medalja

Ekipa grupnih vežbi juniorke ( Irina Lekić, Višnja Nikolić, Petra Radulović ) bronzana medalja.

“Ovo je bio jedan od najjačih i najkvalitetnijih turnira na kojima smo učestvovali u ovoj godini i u ovako jakoj konkurenciji naše gimnastičarke su se okitile sa 14 medalja. Čestitam svojim takmičarkama sa željom da tako i nastavimo” rekla je trener Ruslana Lucenko-Petrin.

Sledeće takmičenje na kojem će učestvovati gimnastičarke kluba “Ruslana” je Apsolutno prvenstvo Srbije 2023” koje će se odrzati 11. novembra u Beogradu.