• Kačarevački džudista Rastko Anđelović uspešan na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj

Rastko Anđelović, junior kačarevačkog „Jedinstva“, reprezentativac Srbije – 60 kg, na Prvenstvu Evrope za Mlađe Seniore, 17. novembra, u Potsdamu u Nemačkoj, osvojio je peto mesto.

Kačarevački džudista Rastko Anđelović uspešan na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj

Na ovom prvenstvu učestvovalo je 310 najboljih takmičara iz 37 zemalja Evrope.

Rastko je u prvom kolu bio slobodan, da bi u drugom pobedio Belgijanca Naerta, u četvrt finalu je izgubio od Viskova iz Ukrajine, koji je na ovom prvenstvu bio prvi. U repasažu bio bolji od Austrijanca Leutgeba da bi u borbi za medalju, nažalost, izgubio od mnogo iskusnijeg Mađara Andrasija i tako zauzeo peto mesto na U23 Šampionatu Starog kontinenta.

Ova takmičarska godina za Rastka Anđelovića je bila, rezultatski, odlična. Nakon tri državne, dve medalje sa Evropskih kupova, došao je na dohvat i Evropske medalje.

Ne treba sumnjati da će svaku dobijenu šansu u budućnosti ovaj takmičar iskoristiti.