• Košarkaši Vojvodine savladali Tamiš iz Pančeva

Košarkaši Vojvodine su u 21. kolu Košarkaške lige Srbije savladali Tamiš sa 100:65 i tako punom merom uzvratili za poraz u prvom delu šampionata.

Košarkaši Vojvodine savladali Tamiš iz Pančeva

Po četvrtinama rezultat je glasio 32:14, 17:16, 27:16, 24:19.

Ohrabreni značajnom pobedom potiv Zlatibora, Novosađani su nastavili sa kvalitetnom igrom. Motiv više u susretu sa Pančevcima bila je i želja da se revanširaju za neuspeh u gradu na Tamišu.

I odista, domaći tim je od prvog trenutka zaigrao agresivno i dinamično. Napokon se razigrao i Kaningem, pa su crveno-beli već u prvih deset minuta ostvarili prednost od 18 poena.

Sasvim neočekivano, domaćini su već u prvoj četvrtini zabeležili čak pet trojki, pa je katastrofa gostiju bila vidljiva.

Momčad Tamiša je u drugoj deonici pokušala da parira raspoleženom novosadskom timu, ali je to bilo sve što su učinili.

U domaćoj ekipi sa 17 poena i 10 skokova zapažen je bio i Tajrel Džonson, dok je u redovima Tamiša nešto bolji od ostalih bio iskusni Čučković.