• Pančevački atletičari uspešni u Kup-u Srbije: Sanja Marić dvostruka vicešampionka Srbije

Proteklog vikenda u Kraljevu održano je Finale seniorskog KUP-a Srbije. Učestvovale su najbolje atletske ekipe Srbije a među njima je bio i atletski klub,, Dinamo“ Pančevo u ženskoj konkurenciji kao i AK“ Panonija“. Takmičenje je bilo dvodnevno sa punim Olimpijskim programom.

Sanja Marić iz AK „Dinamo“ je dvostruka vicešampionka Srbije na 3000 metara  i 5000 metara. Ponovo je u jednoj taktičkoj trci uspela sa lakoćom da osvoji srebrnu medalju.
    Medalju i to bronzanu  osvojila je i Dunja Atanacković u trci na 5000 metara.

AK,, Dinamo“ je u konačnom zbiru osvojio 6. mesto u Srbiji u konkurenciji  relevantnih srpskih klubova. Za ovaj podvig svoj doprinos u više disciplina dale su devojke: Sanja Marić, Dunja Atanacković, Vanja Mičević i Tamara Blanuša.

Atletski klub „Panonija“ imao je  svog predstavnika u takmičenju. Mirko Stanković koji je u kvalifikacijama rezultatom 10:53,84 zauzeo treće mesto u disciplini 3000 metara stiplčez.

Ova disciplina spada u jednu od najzahtevnijih i od atletičara traži izuzetnu spretnost i veštinu u trčanju

Mirko je od starta zauzeo treću poziciju i držao dobar ritam a odličan je bio i u savladavanju prepreka.

Konačnim rezultatom od 10:49,61 osvojio bronzanu medalju.