• Pančevački takmičari uspešni na prvenstvu Srbije u benč presu

U Svilajncu je u subotu, 8. juna, održano prvenstvo Srbije u disiplini benč pres. Organizator takmičenja bio je domaćin powerlifting klub „Ajkula“ uz pokroviteljstvo powerlifting saveza Srbije. Na prvenstvu je učestvovalo 108 takmičara iz gotovo svih klubova u Srbiji.

Pančevački takmičari uspešni na prvenstvu Srbije u benč presu
    Klub dizača tegova „Dinamo“ nastupio je sa 9 takmičara.

U kategoriji kadetkinja do 69 kg nastupala je Krstina Jeremić. Ona je u svojoj kategoriji ubedljivo pobedila pri čemu je oborila i kadetski državni rekord. Pored toga, proglašena je i za najjaču kadetkinju na prvenstvu.

U istoj težinskoj kategoriji, nastupala je i Barbara Totarvaj koja je u konkurenciji seniorki bila drugoplasirana.

Nataša Mitrović, takođe kadetkinja, nastupala je u kategoriji do 76 kg u kojoj je osvojla zlatnu medalju u takođe poput Kristine, oborila nacionalni kadetski rekord u svojoj težinskoj kategoriji.

Vladimir Jović, senior, nastupio je u kategoriji do 59 kg u kojoj je pobedio.

Andrej Radomirović, osvojio je srebrnu medalju u kategoriji kadeta do 66 kg

U kategoriji juniora do 93 kg nastupali su Jovan Bunčić i Nemanja Đerić koji su zauzeli prvo odnosno drugo mesto.

U kategoriji veterana m1 do 93 kg nastupio je Ljubiša Atanacković gde je osvojio prvo mesto.

Danko Ćulibrk osvojio je srebrnu medalju u kategoriji seniora do 120 kg.

Takmičare je prevodio predsednik i glavni trener kluba kluba Filip Vlajić

Naredno takmičenje koje očekuje takmičare Dinama je Trofej Beograda u olimpijskom dizanju tegova, koje se održava 6. jula u Atletskoj dvorani u Beogradu.