• Pančevka Anja Crevar četvrta u Evropi

Anja Crevar osvojila je četvrto mesto u finalu trke na 400 mešovito na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Pančevka Anja Crevar četvrta u Evropi

Najbolja srpska plivačica je do cilja stigla sa za nju skromnih 4:46,23. Držala se u samom vrhu do poslednjih 100 metara kada više nije mogla da prati rivalke.

Anja je ostala daleko od „A“ olimpijske norme koja iznosi 4:38,53. Ove godine je već osvojila četvrto mesto na svetu u Dohi, ali je tada plivala 4:38,93.

Slavila je očekivano Izraelka Anastsija Gorbenko sa 4:36,05. Mlada Mađarica Vikl je sa 16 godina stigla do srebra sa 4:38,96, dok je njena 19 godina starija sunarodnica Žužana Jakaboš na svom 11. evropskom šampionatu stigla do bronze sa 4:40,24.

Nijedna od dve srpske devojke koje su bile u polufnalu na 50 leđno nisu uspele da prođu među osam najboljih.

Katarina Milutinović isplivala je rezultat 28,75 i izborila status prve rezerve. Poljakinja Paulina Peda je prošla sa 28,65.

Nina Stanisavljević zauzela je ukupno 16. mesto sa vremenom 29,20.