• Prvenstvo Srbije u super sprint triatlonu – veliki broj medalja za TK Tamiš iz Pančeva

U nedelju, 10. septembra, na gradskom kupalištu Štrand, u Novom Sadu, održana je trka prvenstva Srbije u super sprint triatlonu, najbržoj discipline triatlona gde se savladavaju distance od 400 metara plivanjem, 10 km vožnje bicikla i 2.5 km trčanja.

TK Tamiš na trci nastupio je sa 27 takmičara svih uzrasnih kategorija i osvojeno je mnogo medalja. Najveći uspeh je ostvario Bogdan Jelača koji je završio na drugom mestu u apsolutnoj konkurenciji i postao juniorski prvak države. Ovo je peta medalja za njega na državnim prvenstvima ove sezone što ga svrstava među najuspešnije takmičare u Srbiji ove sezone i svakako među najuspešnije takmičare TK Tamiš u trideset godina postojanja kluba. Uzevši u obzir da ima samo 18 godina i da ima ozbiljne planove za budućnost u triatlonu od njega se tek mogu očekivati sjajni rezultati.