• Rukometaši pančevačkog Dinama poraženi od rumunske ekipe Baia Mare

Rukometaši Dinama iz Pančeva ubedljivo su poraženi u prvom meču šesnaestine finala EHF Evrokupa od rumunske ekipe Baia Mare sa 33:23 (16:11).

Rukometaši pančevačkog Dinama poraženi od rumunske ekipe Baia Mare

Najefikasniji u sastavu Dinama bili su Veljko Čabrilo sa pet, odnosno Stefan Ilić i Marko Perović sa po tri gola.

Prevagu na tasu tima iz Rumunije doneli su Grbijel Kumpanići sa 10, Milan Kotrc sa osam, Nikola Ivanović sa tri gola. Stevan Vujović se nije upisao u listu strelaca.

Ekipa iz Pančeva je držala meč u egalu do završnice prvog poluvremena – 10:12, ali je domaćin uspeo da pobegne na 16:11.

U nastavku, ekipa iz Rumunije je stekla kapital od deset golova, a Dinamo je nastojao da ublaži poraz pred revanš.

Revanš je na programu u Pančevu, ali će igrači Dinama na osnovu viđenog u Rumuniji imati pakelno težak zadatak da nadoknade minus i stignu do osmine finala.