• ŠAH: Pančevac Marko Milanović nastavlja da niže uspehe

U sportskoj hali u Bajmoku proteklog vikenda održan je seniorski turnir u šahu – Memorijal dr Čedomir Đuketić.

ŠAH: Pančevac Marko Milanović nastavlja da niže uspehe

Učestvovalo je preko 120 šahista, od kojih veliki broj sa međunarodnim titulama, iz više zemalja. Tempo igre je bio savremeni rapid sa 12 minuta po igraču plus pet sekundi za svaki odigrani potez, a turnir je rejtingovan kod svetske šahovske organizacije FIDE.

Šesnaestogodišnji FIDE majstor šaha iz našeg grada Marko Milanović hrabro se upustio u borbu sa vrhunskim šahistima.

Iako je u startnoj poziciji po rejtingu bio 23, ostvario je veliki uspeh – posle devet napornih kola osvojio je 6,5 poena.

U pohodu ka vrhu Marko je pobedio i dva odlična velemajstora, Misu Papa i Sinišu Dražića.

Na taj način Marko Milanović je osvojio odlično deseto mesto u generalnom plasmanu, praktično odmah iza više članova seniorske reprezentacije Srbije.

Time je osvojio ubedljivo prvo mesto među omladincima na ovom takmičenju.

Uz to, pobedama protiv velemajstora i vrhunskih šahista, Marko je osvojio i neverovatnih novih 116 FIDE rejting poena po rapid tempu šahovske igre.