Ambasada Srbije: U Iranu 14 naših državljana
Ambasada Srbije u Iranu objavila je da se trenutno u toj zemlji nalazi još 14 državljana Srbije i da su svi dobro.

„U Iranu (Teheran, Tabriz, Isfahan, Jazd) se u ovom trenutku nalazi još 14 državljana Srbije, uključujući i sedmoro dvojnih državljana Irana i Srbije. Svi su dobro i u kontaktu su sa Ambasadom“, navela je Ambasada na društvenoj mreži Iks.
Ambasada je objavila dežurni kontakt telefon na koji građani mogu da se jave (+98 935 220 6109), kao i preporuke za državljane Srbije u Iranu.
Državljanima Srbije u Iranu preporučuje se da ukoliko postoji mogućnost bezbedno napuste Iran i da to učine što pre, prate objave lokalnih vlasti i pridržavaju se preporuka, izbegavaju nepotrebne izlaske na otvoreno i da prate preporuke Ministarstva spoljnih poslova Srbije i Ambasade.
Počasni Konzul Srbije u Tel Avivu Aleksandar Nikolić rekao je da u Izraelu nema poginulih, niti povređenih, ali je situacija ozbiljna i građani Srbije treba da prate uputstva ministarstva i ambasade, izbegavaju okupljanja i borave u blizini skloništa.
Nikolić je za Njuzmaks Balkans rekao da su od prvog upozorenja uvedene stroge restrikcije, koje se uglavnom odnose na otkazivanje kulturnih i sportskih događaja, zabranu okupljanja i obavezu građana da budu u blizini standardizovanih zaštitnih soba ili skloništa.
