• Ana Brnabić: Sledeće nedelje sednica Kriznog štaba, možda novo popuštanje mera

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    013 Info

    Premijerka Srbije Ana Brnabić izjavila je da će sednica Kriznog štaba biti održana sledeće nedelje, dodajući da se razmišlja o eventualnom relaksiranju nekih mera.

    „Tokom sledeće nedelje imaćemo sedncu Kriznog štaba, makar da analiziramo epidemiološku situaciju koja je u ovom trenutku stabilna“, rekla je Brnabić.

    Poručila je da je epidemiološka situacija u velikoj meri stabilna zbog vakcinacije, ali i da nema mesta opuštanju dok se ne postigne kolektivni imunitet.

    „Trudićemo se, ako ovako nastave brojevi i procenti pozitivnih u odnosu na ukupno testirane, da relaksiramo neke mere“, rekla je premijerka.
     
    Prema njenim rečima, to bi značilo da bi radno vreme restorana i kafića možda moglo biti produženo do ponoći ili do jedan sat ujutru.
     
    Dodala je da je to pitanje „teška borba sa medicinskim delom Kriznog štaba“ i da ona to može da razume, jer su oni tu da, pre svega, štite zdravstveni sektor.
     

    Premijerka Srbije Ana Brnabić izjavila je da će sednica Kriznog štaba biti održana sledeće nedelje, dodajući da se razmišlja o eventualnom relaksiranju nekih mera

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Srbija

    Budžetska izdvajanja za nauku u 2025. godini

    U 2025. godini utrošeno je 42 465 727 hilj. RSD budžetskih sredstava za aktivnosti istraživanja i razvoja (IR) u Republici Srbiji, što predstavlja povećanje od 8,9% u odnosu na prethodnu, 2024. […]

    Curenje amonijaka u Guči

    Ministarstvo unutrašnjih poslova obaveštava javnost da je prilikom noćašnjeg aktiviranja Sistema za  hitno obaveštavanje građana zbog curenja amonijaka u Guči došlo do nepravilnosti u […]