• Buran i sadržajan „večiti derbi“ – Zvezda se ispromašivala, Partizan zadovoljan remijem

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana odigrali su nerešeno 2:2 u utakmici 24. kola Superlige. Večiti derbi je na osnovu prikazanog na terenu konačno opravdao epitet fudbalskog klasika u Srbiji.

Velika očekivanja od svetkovine srpskog fudbala konačno su ispunjena. Odličan meč viđen je na stadionu „Rajko Mitić“, tokom čijih gotovo stotinu minuta igre je viđen veliki broj šansi, kartona i uzbuđenja.

Zvezda je bila bolji rival, ali uprkos terenskoj inicijativi, ogromnom broju šansi, ali i igračem više u poslednjih 20-ak minuta nije uspela da dođe do pobede i prvog mesta na tabeli.

Partizan je sa druge strane gotovo savršeno koristio svoje prilike kojih nije bilo previše, te će naročito kada se ima u vidu statistika i dešavanja iz drugog poluvremena biti zadovoljniji bodom.

Golove za „crveno-bele“ postigli su Uroš Spajić u 44. i Šerif Ndiaje u 67. minutu. Strelci za Partizan bili su Mateus Saldanja u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena i Aldo Kalulu u 49. minutu.

„Crno-beli“ su 172. večiti derbi završili sa fudbalerom manje, pošto je u 74. minutu isključen Ksander Severina.

Partizan je prvi na tabeli SLS sa 60 bodova, dok je Crvena zvezda druga sa 59.

Fudbaleri Crvene zvezde igraće u sredu u 25. kolu SLS sa Radničkim u Nišu, dok će Partizan na svom terenu dočekati Napredak.