• Drugi dan Igara u Parizu – Košarkaši i odbojkaši startovali porazom, vaterpolisti uspešni u prvom kolu, Bunčić poražen u meču za bronzu

Drugog dana Olimpijskih igara u Parizu takmičilo se sedam srpskih predstavnika u individualnim sportovima

Dušan Lajović je eliminisan u prvom kolu teniskog turnira.

Džudista Strahinja Bunčić poražen je u borbi za bronzanu medalju u kategoriji do 66 kilograma.

Strelac Damir Mikec zauzeo je sedmo mesto u funalu discipline 10 metara vazdušni pištolj.

Veslači Nikolaj Pimenov i Martin Mačković izborili su plasman u polufinale dubl skula.

Vaterpolisti su nakon velike borbe savladali Japan sa 16:15, košarkaši su ubedljivo izgubili od Amerikanaca (110:84), odbojkaši su poraženi od Francuske sa 3:2, a košarkašice su pobedile Portoriko sa 58:55 u prvom kolu.