• FANFARA „TINERETUL“ IZ BANATSKOG NOVOG SELA NA FESTIVALU U GRADU ANINA

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    013 Info

    Na XIII po redu Festivalu duvačkih orkestara u gradu Anina, županija Karaš Severin u Rumuniji, učestvovala je i fanfara „Tineretu“ iz Banatskog Novog Sela, pored članova fanfare iz Ritiševa kao jedini predstavnici iz srpskog Banata. Festival se odvijao u okviru najznačajnijeg dela kulturnih manifestacija nemačke nacionalne manjine u rumunskom Banatu, sa trajanjem od 10 dana. Festival se odvijao ne samo u gradu Rešici već i u još 10 naseljenih mesta županije Karaš Severin, rekao je Saša Mandreš, dirigent fanfare „Tineretu“ iz Banatskog Novog Sela.

    Na XIII po redu Festivalu duvačkih orkestara u gradu Anina, županija Karaš Severin u Rumuniji, učestvovala je i fanfara „Tineretu“ iz Banatskog Novog Sela, pored članova fanfare iz Ritiševa kao jedini predstavnici iz srpskog Banata.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Srbija

    Mala matura počinje danas testom iz maternjeg jezika

    Završni ispit za učenike osmog razreda počinje danas testom iz srpskog, odnosno maternjeg jezika i književnosti. Test se polaže u periodu od 9 do 11 časova. Sutra se polaže test iz […]

    Promenljivo i hladnije vreme

    Tokom dana promenljivo oblačno i hladnije vreme, mestimično s kišom i najvišom dnevnom temperaturom u rasponu od 22 do 30 […]