• Fudbal: Kadeti Srbije pobedili Tursku i izborili plasman na EP

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije (U17) plasirala se na Evropsko prvenstvo, pošto je danas u gruzijskom Ckaltubu pobedila selekciju Turske rezultatom 3:0 u meču poslednjeg, trećeg kola Šeste grupe završne runde kvalifikacija za kontinentalni šampionat za igrače do 17 godina.

Fudbal: Kadeti Srbije pobedili Tursku i izborili plasman na EP

Golove za Srbiju postigli su Veljko Milosavljević u 19, Andrija Maksimović u 61. i Aleksa Damjanović u 81. minutu.

U drugom meču trećeg kola Šeste grupe selekcija Danske je savladala Gruziju rezultatom 7:0.

Prvo mesto na tabeli osvojila je Danska sa sedam bodova, dok je Srbija druga sa šest. Ove dve selekcije igraće na EP. Gruzija je treća sa tri boda, dok je Turska poslednja sa jednim.

EP će biti održano od 20. maja do petog juna ove godine na Kipru.

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije remizirala sa Grčkom

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno 3:3 protiv Grčke u meču poslednjeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

I pre ove utakmice znalo se da ni Grčka ni Srbija nemaju šansu da se domognu prvog mesta koje vodi na Evropsko prvenstvo jer su doživele po dva poraza u prva dva kola.

Utakmica odigrana u portugalskom gradu Tabua obilovala je preokretima.

Srbija je povela 2:0 golovima Vojina Serafimovića u 3. i Jovana Šljivića u 48. minutu.

Grčka je preokrenula na 3:2 za samo 19. minuta. Kristos Aleksiju je bio strelac u 59. i 78. minutu, a između ta dva gola pogodak sa penala je dao Dimitrios Kaloskamis u 72. minutu.

Drugim golom na meču Šljivić je u 88. minutu postavio konačnih 3:3.

Grčka i Srbija su tako okončale kvalifikacije sa bodom, a plasman na Evropsko prvenstvo kao prvoplasirana sa sve tri pobede obezbedila je Danska koja je u direktnom duelu za prvo mesto savladala domaćina Portugal rezultatom 2:0.