• Fudbal: Poraz Srbije u Španiji

Srpski fudbaleri nisu uspeli da se odupru evropskim šampionima. Reprezentacija Srbije ubedljivo je poražena od Španije u meču četvrtog kola A divizije Lige nacija.

Fudbal: Poraz Srbije u Španiji

Utakmica na stadionu „Nuevo Arkangel“ u Kordobi završena je rezultatom 3:0 (1:0).

Golove su postigli Ajmerik Laporte u petom, Alvaro Morata u 65. i Aleks Baena u 77. minutu.

Ovaj meč u Andaliziji bio je bez sumnje najveći izazov do sada u Ligi nacija za izabranike Dragana Stojkovića. Znalo se da je Španija favorit što je i opravdala i zasluženo došla do nova tri boda, koja su ih učvrstili na prvom mestu u grupi.

Pokušao je Stojković na startu meča da iznenadi rivala sa dva napadača, ali to nije najbolje funkcionisalo. Prvo poluvreme proteklo je u potpunoj dominaciji Španaca. Imali su posed lopte 65:35 i uputili devet šuteva na gol, jednom su zatresli mrežu srpskog tima i jednom pogodili stativu. Orlovi su u tom periodu samo jednom šutirali na gol, ali nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol Davida Raje.

Najzapaženiji u srpskog timu bio je golman Predrag Rajković. Nekoliko puta je odlično intervenisao po izuzetno teškom klizavom terenu. Nekoliko puta je odlično intervenisao po izuzetno teškom klizavom terenu. Na žalost, u petom minutu nije uspeo da spreči pogodak Almerija Laportea. Sa desne strsne centaršut je uputio Pedro Poro, a španski defanztivac je bio najspretniji na drugoj stativi i matirao sprsku odbranu – 1:0. To je bio i konačan rezultat posle provg poluvremena.

Na startu drugih 45 minuta Stojković je napravio dve izmene, izašli su Dejan Joveljić i Lazar Samardžić, ušli Luka Jović i Marko Grujić.

U 54. minutu sudija je prestrogo pokazao na penal pošto je posle šuta Pedra Pora lopta pogodila Veljka Birmančevića. Srpski fudbaleri su protestovali, tom prilikom žute kartone dobioli su kapiten Mitrović i Milenković. Ipak, pravda je pobedila jer je kapiten Španaca Alvaro Morata loše izveo najstrožu kaznu. Poslao je loptu visoko iznad prečke.

61. minut – Opet je zapretio Morata, ali je Rajković još jednom izašao kao pobednik.

Najbolja prilika za Srbiju u 63. minutu. Mladi Nedeljković je probio po desnoj strani, ubacio loptu u šesnaesterac, sve je dobro pratio Mitrović, ali je loše zahvatio loptu i promašio. Šteta.

Samo dva minuta posle velike prilike za Srbiju, Fabijan Ruiz je asistirao Alvaru Morati, a kapiten Španije dobro regovao i pogodio nebranjeni deo mreže – 2:0.

U 76. minutu Strahinja Pavlović prvo je dobio žuti karton, ali je sudija dobio poziv iz VAR sobe da pogleda sporni trenutak, nakon čega je srpskom defanzivcu pokazao direktan crveni karton, a iz slobodnog udarca Aleks Buena je na efektan način postigao novi gol za Španiju – 3:0!

Do kraja meča, sa igračem manje, Srbija se našla u još inferiornijem položaju. U 80. minutu mnogo sreće imali su naši fudbaleri u trenutku kad je šutirao Pedri, lopta je pogodila okvir gola.

Orlovi posle četiri odigrana meča imaju četiri boda i nalaze se na trećem mestu. Prva je Španija sa sedam, druga Danska sa šest. Švajcarska je poslednja bez bodova.

Do kraja takmičenja srpske fudbalere očekuje još jedan ciklus u decembru kada će igrati protiv Švajcarske u Cirihu (15. decembra) i Danske u Leskovcu (18. decembra).