• Izabela Lupulesku iz Uzdina i Sabina Šurjan osvojile evropsku bronzu u stonom tenisu

Stonoteniserke Srbije Izabela Lupulesku iz Uzdina i Sabina Šurjan osvojile su bronzu na Evropskom prvenstvu u Lincu, što je prva medalja u ženskoj konkurenciji u ovom sportu posle 21 godine.

Poslednja evropska medalja u ženskom stonom tenisu osvojena je 2003. u italijanskom Kurmajoru, kad su u konkurenciji dublova Silvija i Anamarija Erdelji osvojile bronzu u dublu.

Pre ovog odličja u Lincu, Aleksandar Karakašević je u mešovitom dublu sa Rutom Paskauskiene iz Litvanije bio treći u Alikanteu.

U polufinalu EP, Sabina i Izabela, koja je ove godine imala olimpijski debi u Parizu, zaustavljene su na bronzi. Aktuelne evropske prvakinje Sofija Polkanova i Bernadet Šoč prošle su u finale, ali je srpskom paru ipak ostalo zasluženo odličje.