• Lončar sa direktorima domova zdravlja o vraćanju u normalan režim rada

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    013 Info

    Ministar zdravlja Zlatibor Lončar razgovarao je danas sa direktorima domova zdravlja u cilju daljeg unapređenja primarne zdravstvene zaštite i pripremama za efikasno vraćanje ovih zdravstvenih ustanova u normalan režim rada, u cilju uvećanog obuhvata non-kovid pacijenata.

    U tom pravcu, istaknuto je da će u domovima zdravlja biti pojačana dečija dijagnostika, kao i da će ponovo početi sa radom psihijatrijske ambulante.

    Lončar je svim lekarima i medicinskim sestrama iz domova zdravlja čestitao na predanom i požrtvovanom radu, kako u kovid ambulantama u kojima su pregledali više stotina hiljada građana u prethodnih godinu dana, tako i u procesu vakcinacije građana, u okviru koje su za nepuna četiri meseca zdravstveni radnici dali preko 3 miliona vakcina, saopštilo je resorno ministarstvo.

    Na sastanku su analizirane dosadašnje aktivnosti primara u toku epidemije.

     

    Ministar zdravlja Zlatibor Lončar razgovarao je danas sa direktorima domova zdravlja u cilju daljeg unapređenja primarne zdravstvene zaštite i pripremama za efikasno vraćanje ovih zdravstvenih ustanova u normalan režim rada, u cilju uvećanog obuhvata non-kovid pacijenata

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Srbija

    Kolika će biti inflacija do kraja godine

    Inflacija u Srbiji bi pred kraj godine, smatra šef kancelarije za našu zemlju Lev Ratnovski, mogla da se ubrza i to zbog privremenih faktora. […]