
Nova sednica Kriznog štaba zakazana je za petak povodom sve većeg broja novozaraženih, prenose mediji.
Kako navode, ona će početi u devet časova, a razmatraće se uvođenje novih mera
Podsetimo, danas je zabeležen rekordan broj novozaraženih od početka epidemije.
O uvođenju novih mera govorila je danas i premijerka Srbije Ana Brnabić, koja je kazala da, ukoliko ne dođe do smirivanja situacije, neće se čekati 1. decembar kako bi se razgovaralo o donošenju novih mera, a nedavno je najavila i da bi sledeća mera mogla biti neka vrsta zabrane kretanja.
Epidemiolog Branislav Tiodorović kazao je nedavno da bi se moglo razgovarati o tri nove mere i to: o daljem skraćivanju radnog vremena prodavnica i ugostiteljskih objekata, zatim o prelasku na rad od kuće u većini firmi, uz obaveznu potvrdu za vrtiće da roditelji dece moraju da budu na svom radnom mestu.
Tiodorović je kazao i da bi se moglo razgovarati o ograničenju broja putnika u javnom gradskom prevozu.
Epidemiolog Predrag Kon je na jednoj od prethodnih sednica Kriznog štaba preporučio da škole potpuno pređu na onlajn nastavu.
U Srbiji je danas zabeležen najveći broj zaraženih od početka epidemije – 5.613, a u poslednjih 48 sati registrovano je više od 10.000 obolelih.
U bolnicama je trenutno 5.317 pacijenata, kapaciteti u većini gradova su gotovo popunjeni, a najdramatičnija situacija je u Beogradu.
Nova sednica Kriznog štaba zakazana je za petak povodom sve većeg broja novozaraženih, prenose mediji.