• Obolelima od korone puna nadoknada tokom bolovanja

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    013 Info

    Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja saopštilo je da je donelo preporuku da oboleli od korone ili oni koji su imali kontakte sa zaraženima imaju 100 odsto nadoknade kada je u pitanju bolovanje.

    Ministarka Darija Kisić Tepavčević je rekla da je pandemija koronavirusa uticala na to da se svi prilagode novim okolnostima, kao što je i rad od kuće i pitanje bolovanja za one koji su oboleli od koronavirusa.

    „Ministarstvo je izradilo Vodič za bezbedan i zdrav rad od kuće i donelo je preporuku da svi koji su oboleli od korone ili koji su imali porodične kontakte sa zaraženima, imaju 100 odsto nadoknade kada je u pitanju bolovanje“, rekla je ministarka Kisić Tepavčević na debati „Dve decenije socijalnog dijaloga u Srbiji“, a preneo njen kabinet.

    Kisić Tepavčević je naglasila da je, zbog pandemije u kojoj se ceo svet našao, dijalog „osnova“ svakog demokratskog društva i napretka.

     

    Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja saopštilo je da je donelo preporuku da oboleli od korone ili oni koji su imali kontakte sa zaraženima imaju 100 odsto nadoknade kada je u pitanju bolovanje.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Srbija

    Nove cene goriva

    Bezolovni benzin u narednih nedelju dana biće skuplji za dva dinara i litar će koštati 193 dinara, dok je cena evrodizela nepromenjena i iznosi 217 dinara. Nove cene goriva objavljuju se svakog […]

    Kolika će biti inflacija do kraja godine

    Inflacija u Srbiji bi pred kraj godine, smatra šef kancelarije za našu zemlju Lev Ratnovski, mogla da se ubrza i to zbog privremenih faktora. […]