Od početka godine otkriveno skoro 13.000 pijanih vozača
Od početka godine, u kontroli saobraćaja, otkriveno je skoro 13.000 prekršaja upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola, što je više nego prošle godine u istom periodu.

Foto: Pixabay
Kako navodi MUP, uprkos sankcijama, i dalje je učestala pojava da se nakon konzumiranja alkohola upravlja vozilom.
Iz MUP-a podsećaju da je u toku sedmodnevna međunarodna akcija pojačane kontrole brzine i svi resursi saobraćajne policije su maksimalno angažovani.
„Budite strpljivi u vožnji, poštujte ograničenja i izbegavajte rizične radnje vozilom, nepropisna preticanja i vožnju pod dejstvom alkohola. Opredelite treznog vozača ili drugi način prevoza, tako da ne ugrožavate ni svoj, niti živote drugih učesnika u saobraćaju“, apeluju iz saobraćajne policije.
