• Pet srebrnih medalja za gimnazijalce iz Srbije na takmičenju infO(1)Cup

    Srednjoškolci iz Srbije osvojili su pet srebrnih medalja na takmičenju infO(1)Cup koj je održano 8. i 9. februara ove godine, saopštilo je Društvo matematičara Srbije.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    Pet srebrnih medalja za gimnazijalce iz Srbije na takmičenju infO(1)Cup
    Foto: Pixabay

    „Naši takmičari su postigli izuzetan uspeh u konkurenciji 184 takmičara, osvojivši pet srebrnih medalja. Medalje su osvojili Petar Banović, Nikola Šami i Pavle Damjanović, učenici Matematičke gimnazije u Beogradu, Lazar Kolundžija, učenik Gimnazije „Svetozar Marković” u Nišu, kao i Lazar Nikić, učenik Šabačke gimnazije. Srbiju su predstavljali i Kolja Stefanović, učenik Prve kragujevačke gimnazije, Veljko Vitkovac, učenik OŠ „Jovan Popović” u Kruševcu i Mihajlo Janičić, učenik OŠ „Starina Novak” u Beogradu“, saopštilo je Društvo.

    Ekipu Srbije su, kako se navodi, predstavljala dva tima od po 4 člana. Takmičenje je održano onlajn, u organizaciji grada Ploeštija (Rumunija), a domaćin za Srbiju je bila Računarska gimnazija u Beogradu, koja je obezbedila sve potrebne resurse za uspešnu realizaciju takmičenja.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • Komentari 0

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Srbija

    Duboka Bara bez vode

    Zbog havarije na vodovodnoj mreži, bez vode je u 12.40 sati ostalo naselje Duboka Bara. […]