• Spisak graničnih prelaza koje je Srbija zatvorila zbog virusa korona

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    013 Info
    Zbog pojave virusa korona u Srbiji privremeno su zatvorena 44 granična prelaza za drumski, železnički i rečni saobraćaj.
     
    Ta odluka se odnosi na prelaze prema Mađarskoj, Rumuniji, Bugarskoj, Crnoj Gori, Hrvatskoj, Severnoj Makedoniji i Bosni i Hercegovini, kao i nekoliko unutrašnjih graničnih prelaza.
     
    Prema Mađarskoj i Rumuniji su za drumski saobraćaj zatvoreni prelazi Rastina (drumski), Bajmok (drumsk), Bački Vinogradi (drumski), Horgoš 2 (drumski), Kanjiža (rečni), Đala (drumski), Rabe (drumski), Vrbica (drumski), Kikinda (železnički), Nakovo (drumski), Jaša Tomić (drumski), Kaluđerovo (drumski), Golubac (rečni), Donji Milanovac (rečni), Tekija (rečni), Kladovo (rečni) i Đerdap 2 (drumski), objavljeno je na sajtu MUP-a.
     
    Granični prelazi koji su zatvoreni prema Bugarskoj su: Mokranje, Strezimirovci i Ribarci, a u pitanju je drumski saobraćaj.
     
    Prema Severnoj Makedoniji zatvoreni su prelazi – Prohor Pčinjski (drumski) i Goleš – Golema Crcorija (drumski), prema Crnoj Gori – Godovo (drumski), Vrbnica (drumski) i Jabuka (drumski), a prema BIH – Priboj (drumski), Carevo polje (drumski), Mokra Gora (železnički), Sremska Rača (železnički), Perućac (rečni), Mali Zvornik- stari most (drumski) i Jamena – skelski prevoz.
     
    Prema Hrvatskoj su zatvoreni prelazi: Sot, Ljuba, Neštin- svi drumski, zatim Bogojevo (železnički), Apatin (rečni), Bezdan (drumski), Novi Sad (rečni) Berkasovo (drumski) i Vajska – skelski prelaz.
     
    Unutrašnji granični prelazi koji su privremeno zatvoreni – Beograd – rečni i vazdušni- Morava i Vršac.
     

    Zbog pojave virusa korona u Srbiji privremeno su zatvorena 44 granična prelaza za drumski, železnički i rečni saobraćaj.
     

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Srbija

    Ko od frilensera nije podneo poresku prijavu plaća i zateznu kamatu

    Ukoliko frilenseri nisu podneli poresku prijavu do kraja oktobra ove godine, na raspolaganju im je mogućnost podnošenja neblagovremene poreske prijave. To znači da, pored poreza i doprinosa, treba da izračunaju i plate zateznu kamatu, čiji iznos zavisi od visine prijavljenih prihoda i broja dana kašnjenja.

    Zemljotres u Petrovcu na Mlavi

    Zemljotres magnitude 3,6 jedinica Rihterove skale pogodio je danas u 9:47 Petrovac na Mlavi, objavio je Republički seizmiološki zavod.

    Pravo na dostojanstvenu smrt: Šta je eutanazija i kako zakon u Srbiji gleda na ubistvo iz samilosti

    Kada govorimo o eutanaziji neizbežno je i moralno pitanje o tome da li imamo pravo da nekoga usmrtimo, kao i da li se iza ovog čina kriju opasnosti za zloupotrebu? Do sada su u Evropskoj uniji aktivnu eutanaziju omogućile Holandija, Belgija, Portugal, Španija i Nemačka. Van Evropske unije, to je moguće u Švajcarskoj, a pasivna eutanazija je moguća u Norveškoj, Švedskoj, Finskoj i Austriji. Međutim, u Srbiji trenutno ne postoji zakon koje omogućava ovaj izbor.

    Svako peto dete u Srbiji doživelo neki oblik seksualnog uznemiravanja, trauma ostaje do kraja života i nosi posledice

    U akciji Evropola i Interpola, pre nekoliko dana, u više zemalja uhapšeno je 39 seksualnih predatora. Srbija je u toj akciji pružila podršku, ali na teritoriji naše zemlje nije bilo privođenja. Iz kandži zlostavljača spaseno je troje dece, koja su bila deo lanca trgovine ljudima. U Srbiji se godišnje prijavi najmanje 400 slučajeva seksualnog zlostavljanja dece, a sve češće žrtve postaju i manipulacijom fotografija i snimaka uz pomoć veštačke inteligencije. Trauma koju deca dožive ostaje do kraja života i nosi brojne posledice.