Uskoro aplikacija e-Žena u Srbiji: Za bolju i efikasniju javnu politiku
U toku je razvoj aplikacije e-Žena, u okviru platforme e-Srbija, koja bi omogućila bolju komunikaciju sa ženama širom Srbije i prikupljanje podataka koji mogu doprineti kreiranju efikasnijih javnih politika.

To je danas objavio kabinet ministarke bez Tatjane Macure posle njenog razgovora s direktorom Kancelarije Vlade Srbije za informacione tehnologije i elektronsku upravu Mihajlom Jovanovićem o „jačanju institucionalne podrške ženama kroz digitalne alate i unapređenje javnih politika na osnovu stvarnih potreba korisnica“.
Preneto je da će u prvoj fazi aplikacije biti pripremljen upitnik za porodilje da bi se ispitala njihova iskustva tokom trudnoće i porođaja.
„Podatke ćemo, u saradnji s Ministarstvom zdravlja, iskoristiti za unapređenje zdravstvenog sistema i podizanje kvaliteta zdravstvene nege trudnica i porodilja“, izjavila je Macura, zadužena za koordinaciju aktivnosti u oblasti rodne ravnopravnosti, sprečavanja nasilja nad ženama i ekonomskog i političkog osnaživanja žena.
Jovanović je najavio da će javnosti uskoro biti predstavljena nova aplikacija e-Srbija koja će obuhvatiti oblasti kao što su Ekspo, e-Uprava i e-Sanduče, te će korisnici imati jednostavniju i transparentniju komunikaciju s državnim institucijama.