• Uz putno i zdravstveno osiguranje sve više i dodatnih – rizikovati ili platiti sve

    Uobičajeno je da se prilikom kretanja na put uplati putno i zdravstveno osiguranje. Međutim, agencije sve više nude i druge vrste osiguranja od raznih nevolja koje mogu da nas snađu pre puta, ali i na njemu. U zavisnosti od paketa i cene su različite. Pitanje je samo – rizikovati ili platiti sve po spisku.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    Uz putno i zdravstveno osiguranje sve više i dodatnih – rizikovati ili platiti sve
    Foto: Pixabay

    Na vremenske nepogode ili požare ne možemo da utičemo, a mogu da nam pokvare odmor. Nije zgodno ni kada u izabrani hotel stignemo, a prtljag kasni. Zato, uz putno i zdravstveno osiguranje, mnogi sve češće uplaćuju i dodatna.

    „U poslednje vreme pogotovu ove godine imamo sve više zahteva za pakete putnog osiguranja koje, pored osnovnog osiguravajućeg pokrića, uključuje i dopunske rizike kao što su osiguranje od odustanka od turističkog aranžmana, odnosno otkaza putovanja i osiguranje prtljaga“, ističe Ljubomir Zec, direktor Sektora interne i eksterne prodaje osiguranja

    Šta sve može da aktivira polisu zdravstvenog osiguranja

    Polise zdravstvenog osiguranja se najčešće aktiviraju zbog posekotina, manjih povreda i prehlade.

    „To uvek govorimo iz naše prakse koje dobijamo od strane naših vodiča sa lica mesta na svim destinacijama koje naša agencija ima u ponudi tokom ovog leta. Dešavaju se razne situacije od onih bezazlenih ubod ježa ili veća izloženost suncu pa do nekih ozbiljnijih operacija, intervencija koje moraju da se rade na licu mesta“, kaže za RTS Andrej Todorović iz turističke agencije.

    Drugačija klima, namirnice, voda mogu da stvore određene probleme i na omiljenim destinacijama.

    „Svaka zemlja nosi potencijalni rizik kao što imamo na primer zemlje u Africi kao što su Tunis i Egipat gde nije loše zbog eventualnih stomačnih problema ili nešto veće izloženosti suncu i visokih temperatura. Ili u Turskoj, gde u pojedinim mesecima imamo problema sa vlagom, pa onda postoje neki srčani bolesnici ili neki drugi hronični bolesnici kojima ta vlaga može da smeta“, ukazuje Todorović.

    Ako se nešto dogodi u stanu

    Ključevi se ponekad za vreme odmora ostavljaju komšijama, rođacima. Oni su zaduženi da obilaze stan. Ipak, šta ako dođe do poplave iz susednog stana, provalne krađe?

    „U tom periodu dok smo odsutni iz svojih domaćinstava negde imamo interesovanje da osiguramo svoju imovinu koja ostaje tu. Ova vrsta osiguranja uglavnom se zaključuje na godinu dana. Iznosi mesečnih premija su vrlo pristupačni, zavisno od kvadrature stana i izabranog nivoa osiguravajućeg pokrića i osiguranih suma, iznosi svega par stotina dinara“, objašnjava Ljubomir Zec.

    Putovanje kolima, gubitak dokumenata i novca

    Ako putujete svojim kolima za ne daj Bože – kasko osiguranje pokriće štetu na automobilu, ali kupuje se i osiguranje za pomoć na putu. Ako se osigurate za slučaj gubitka ili krađu dokumenata i novca, dobićete i neophodnu pozajmicu.

    U zavisnosti od paketa, cene su različite. Najjeftiniji, osnovni, za evropske zemlje, Tursku, Egipat i Tunis, za one koji imaju od 19 do 70 godina, košta oko 150 dinara po danu.

    Sezona odmora još traje, pa tačnih podataka o tome koliko je osiguranja iskorišćeno za sada nema.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Srbija