• Vilagoš nacionalnim rekordom pobedila na mitingu Dijamantske lige u Poljskoj

Adriana Vilagoš postavila je novi državni rekord u bacanju koplja – 65,60 i pobedila na mitingu Dijamantske lige u Silesiji.

Vilagoš nacionalnim rekordom pobedila na mitingu Dijamantske lige u Poljskoj

Za razliku od njenih prethodnih takmičenja, kada je srpska atletičarka najbolje rezultate beležila u poslednjim pokušajima, danas je najdalji hitac bacila u prvoj seriji i za dva centimetra popravila sopstveni nacionalni rekord.

Nije ovo bio jedini hitac preko 65 metara, već je i u drugom zabeležila 65,07.

Dosadašnjim nastupima u Dijamantskoj ligi srpska atletičarka je osvojila 19 poena i kao trećeplasirana se kvalifikovala za finale.

Zaletište u poljkoj Silesiji Vilagoš je poznato od prošle godine kada se takmičila za reprezentaciju Srbije na Kupu Evrope.

Prethodni državni rekord postavila je neposredno pred Olimpijske igre, takođe na mitingu Dijamantske lige u Londonu – 65,58.

Sve je ukazivalo da će „svetska zvezda u usponu“ za prethodnu godinu biti glavna konkurentkinja za osvajanje medalje u Parizu, ali je takmičenje zavšila u kvalifikacijama, kao prva ispod crte za finale.

Vilagoš je početkom juna osvojila srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Rimu, ponovivši uspeh iz Minhena od pre dve godine i prvi put postavila seniorski rekord Srbije – 64,42.