• Vučić: Jedna velika kompanija i ruska strana učestvuju u dogovorima o NIS-u, nadam se odgovoru u narednih pet dana

    Srbija može očekivati u narednih nekoliko dana važne vesti o Naftnoj industriji Srbije, tako da možda neće morati da čeka do 15. januara na rasplet tog pitanja, poručio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    Vučić: Jedna velika kompanija i ruska strana učestvuju u dogovorima o NIS-u, nadam se odgovoru u narednih pet dana
    Foto: 013info

    Te vesti bi, kaže, mogle biti dobre. Povodom odustajanja privatnog investicionog fonda Džareda Kušnera od gradnje hotela na mestu zgrade Generalštaba, Vučić je ocenio da je naša zemlja propustila priliku i izgubila važnu investiciju vrednu najmanje 750 miliona evra, prenosi RTS.

    Predsednik Aleksandar Vučić rekao je, gostujući u Dnevniku 2, da ne učestvujemo mi u dogovoru oko NIS-a, već ruska strana.

    „Mislim da se pregovori bliže kraju između ruske strane i jedne velike kompanije“, rekao je Vučić.

    Oni moraju da razgovaraju i sa nama i do ponedeljka ili utorka da obavimo tripartitne, trilateralne razgovore i da tu priču zatvorimo, podvukao je predsednik.

    Moj optimizam je ne veliki, ali postoji, dok OFAK ne odobri transakciju mi ne znamo na čemu smo, dodao je Vučić.

    To zavisi od onoga šta će Amerikanci da urade, rekao je Vučić.

    Mislim da su to dobre vesti i ukoliko bismo taj problem ranije rešili sa mnogo nade ušli bismo u Novu godinu, kaže predsednik Srbije.

    Predsednik je rekao da građani ne treba da brinu ni za naftu, ni za gas.

    „Naša su skladišta puna i u Banatskom dvoru i u Mađarskoj. Imamo preko 530 miliona kubnih metara gasa“, rekao je predsednik.

    Zahvalio je svima u državi koji su, kako je rekao, odgovorno vodili računa, jer imamo izuzetno visoke rezerve gasa, kao i izuzetno visoke rezerve nafte, dizela, benzina, mazuta, svih naftnih derivata i kerozina.

    „Zahvaljujući tome, kroz svih ovih 68 dana mogli smo da prođemo bukvalno netaknuti. Danas ljudima mogu jasno da kažem, da nema razloga za brigu. Imamo mnogo rezervi, dovoljno rezervi najmanje do 31. januara“, rekao je Vučić.

    Ljudi u Srbiji znaju da uvek predstavljam stanje stvari kao malo lošije nego što jeste. Uvek kažem da imamo manje rezervi nego što ih zapravo imamo, tako sam naučen, rekao je predsednik.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • Komentari 0

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Srbija

    Veoma toplo, posle podne kiša i grmljavina

    Promenljivo oblačno i toplo vreme zadržaće se širom zemlje. Pre podne će u većem delu Srbije biti suvo, uz sunčane intervale, dok se tek ponegde očekuje kratkotrajna […]

    Najskuplji stan u Srbiji prodat za 2,6 miliona evra

    Ukupna vrednost ostvarenog prometa na tržištu nepokretnosti u Srbiji dostigla je približno dve milijarde evra, što predstavlja najvišu zabeleženu vrednost za prvi kvartal od uspostavljanja […]

    Više cene struje možda već od 1. oktobra

    Vlada Srbije obavezala se u razgovoru sa predstavnicima MMF na dalje izmene tarifnog sistema, koje bi mogle da dovedu do povećanja cena električne energije za domaćinsta do kraja […]