• Sve vesti

    Počela isporuka vaučera obolelima od retkih bolesti

    Ministarstvo za brigu o porodici i demografiju Vlade Republike Srbije saopštilo je da je danas iz tog ministarstva „Pošti Srbijeˮ predato više od 500 vaučera za podršku licima obolelim od retkih bolesti i njihovim porodicama, i to za kupovinu lekova i za rehabilitaciju.

    Specijalna projekcija filma „Nenet“ Nikole Filibera na 20. festivalu „7 veličanstvenih“

    U sredu 18. septembra u 20 časova, u okviru 20. festivala „7 veličanstvenih“ na programu je specijalno veče posvećeno proslavljenom francuskom dokumentaristi Nikoli Filiberu, koji je već dva puta bio gost festivala. U Maloj Sali Mts dvorani biće održana projekcija njegovog ostvarenja „Nenet“, koje je 2011. godine prikazano tokom sedmog izdanja festivala.

  • PANČEVO: Higijena od 1. oktobra odnosi kabasti otpad – objavljen raspored

    Javno komunalno preduzeće ,,Higijena“ Pančevo – radna jedinica ,,Čistači“ i „Iznošenje otpada“ – organizovaće od 1. do 30. oktobra, od 7 do 15 sati, akciju sakupljanja i odnošenja kabastog otpada: starog nameštaja, ambalaže, baštenskog smeća i sveg drugog otpada izuzev građevinskog šuta.

    Danas promenljivo oblačno i toplije vreme

    U Srbiji će danas, prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda, jutro biti hladno, a tokom dana iznad većeg dela promenljivo oblačno i suvo sa sunčanim intervalima i toplije.

    Danas je Svetski dan zaštite ozonskog omotača

    Spašavanje ozonskog omotača dobro napreduje i pokazuje kako čovečanstvo može svašta, kad se dogovori. Povodom Svetskog dana zaštite omotača, podsećamo zašto nam ovaj tanki sloj toliko znači.