• Upozorenje za one koji kolima idu u Grčku: Šta nikako ne smete da radite

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    013 Info

    Osim po brojnim atrakcijama i znamenitostima, Solun je i grad u kom treba pripaziti na neke stvari kako odmor ne bi propao.

    O tome je nedavno jedna putnica govorila, te svoja zapažanja podelila u Fejsbuk grupi Grčka info.

    Kako kaže, ona je pre par dana bila u poseti ovom gradu i nakon toga je odlučila da upozori druge koji tamo kreću kolima.

    „Nikako se ne parkirajte na mestima gde nije ograđeno i nema čuvara jer se veoma često obijaju automobili. Kod Srpskog groblja u Solunu postoji besplatan parking na kom smo zatekli poruku napisanu na tri jezika da se često to dešava i da se ne parkira tu. Mi smo stali sa strane, moji su ostali u autu, a ja sam obišla groblje za par minuta i odmah smo otišli. Parking smo pronašli preko puta luke u Solunu, ograđen, sa čuvarom i kamerama. I za četiri sata nas je koštao oko 4,5 evra. To je jedan od malobrojnih koji rade nedeljom, ostali su uglavnom zatvoreni“, kaže ova putnica.

    I drugi su u komentarima na ovu objavu potvrdili slično.

    „Kad smo prošle godine išli na Srpsko groblje, parkirali smo ispred supermarketa koji se nalazi pored groblja, pa išli na smenu u obilazak. Posle smo parkirali u garaži u zgradi gde smo iznajmili apartman. Tražili smo isključivo apartman sa parkingom i nismo razmišljali.”

    I izgleda da je u ovom gradu preduslov za bezbrižan odmor – prvo obezbediti parking.

    „U Solunu uvek, ali uvek parking samo u garaži i tek onda mirno obilazak i uživanje u omiljenom gradu.”

    Ima ipak i onih koji se snalaze kako znaju.

    „Mi smo uvek u Solunu parkirali na lokalnim parkinzima iza Bele kule. Uđemo među stambene zgrade i parkiramo gde i stanari. Nikad problem nije bio. U grad odemo busom, skitamo, obilazimo, kupujemo i opet busom nazad. Ako nije prevruće, onda prošetamo uz more i preskočimo bus.”

    Ali da sve bude gore, obijanje kola nije jedini problem, čini se.

    „Na sve ovo bih samo dodao da postoje džeparoši oko Bele kule koji idu u grupi od 4-5 njih. Gledajte da ih maksimalno ignorišete i ne dozvolite im da vam prilaze. Jure ih policajci, ali su oni previše uporni i vraćaju se nazad.”

    Otuda razočarenje naših turista.

    „Srećom njih nismo sreli, a bili smo sa malim detetom i prepešačili smo pola grada. Žao mi je što je Solun postao divlji zapad i ne razumem kako to ne mogu da nekako reše.”

     

     

    Osim po brojnim atrakcijama i znamenitostima, Solun je i grad u kom treba pripaziti na neke stvari kako odmor ne bi propao.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Svet