• Rukometašice ‚‚Pančeva“ osvojile bod na početku sezone

U prvom kolu Super B rukometne lige za žene rukometašice ‚‚Pančeva“ su podelile bodove sa ekipom ‚‚Topličanina“ u Prokuplju pošto je susret završen rezultatom 20:20 (8:11). Iako su u nekoliko navrata tokom ovog duela imale prednost od 2 do 3 gola, pančevačke rukometašice su pogotkom Ivane Novakov u poslednjem minutu osigurale bod na početku sezone u ovom rangu takmičenja.

Rukometašice ‚‚Topličanina“ su na startu stekle dva gola prednosti, ali su rukometašice, koje sa klupe prvi put na jednoj zvaničnoj utakmici vodi Igor Šulović, brzo došle do svoje igre i izjednačenja, a zatim su odličnom serijom od 4:1 u poslednjih 10 minuta prvog dela igre na odmor otišle sa vođstvom od tri gola (8:11). U nastavku su nastavile u istom ritmu i golom Svetlane Ničevski u 35. minutu došle do maksimalne prednosti od 4 pogotka (10:14). U 37. i 38. minutu meča rukometašice ‚‚Pančeva“ su igrale sa dva igrača manje na terenu (isključenja zaradile Ivana Tanelov i Svetlana Ničevski), što su domaće rukometašice iskoristile da prepolove njihovo vođstvo, nakon čega je susret ušao u veoma neizvenu završnicu, jer istu situaciju sa druge strane terena (dva igrača manje na terenu u sastavu ‚‚Topličanina“) gošće nisu rezultatski iskoristile. U samoj završnici ekipe su igrale veoma čvrsto u odbrani, pa su sastavi u poslednjih 15. minuta uspeli da postignu po 4 gola. Imale su obe ekipe priliku da trijumfuju posle izjednačujućeg pogotka Ivane Novakov u 59. minutu, ali će ovog puta morati da se zadovolje podelom bodova.

Najefikasnija igračica susreta bila je Svetlana Ničevski sa 9 pogodaka, u ekipi ‚‚Pančeva“ Marija Trbojević je postigla 3 gola, dok su se po dva puta u listu strelaca upisale Jelena Denić, Maja Radojčin i Ivana Novakov. U sastavu ‚‚Topličanina“ najveše su se istakle Zorana Miličević i Danijela Kričak sa po 5 golova i Miljana Đorđević i Kristina Marković sa po 3 postignuta gola.

U drugom kolu Super B lige za žene rukometašice ‚‚Pančeva“ igraju pred svojim navijačima. U subotu, 26. septembra, u 17 časova dočekaće ekipu beogradskog ‚‚Juniora“ Hali sportova na Strelištu.

T.M.

U prvom kolu Super B rukometne lige za žene rukometašice ‚‚Pančeva“ su podelile bodove sa ekipom ‚‚Topličanina“ u Prokuplju pošto je susret završen rezultatom 20:20 (8:11). Iako su u nekoliko navrata tokom ovog duela imale prednost od 2 do 3 gola, pančevačke rukometašice su pogotkom Ivane Novakov u poslednjem minutu osigurale bod na početku sezone u ovom rangu takmičenja.