• “Tamiš” poražen u Šumicama

U derbiju 17. kola Košarkaške lige Srbije ekipa “Tamiša” nije uspela da savlada ekipu OKK “Beograda” u direktnoj borbi za plasman u Superligu Srbije. U Šumicama je domaćin slavio odličnom igrom u drugom delu meča rezultatom 79:68 i na taj način se po broju pobeda izjednačio na tabeli sa pančevačkim timom.

Utakmicu su bolje otvorili domaći košarkaši. Predvođeni najkorisijim igračem prvenstva, Vukom Malidžanom, brzom igrom i skovima u napadu došli su do prednosti od sedam poena (11:4, 4. minut), zbog čeka je Bojan Jovičić mora da zatraži minut odmora. Od tog momenta gosti su zaigrali znatno čvršće u odbrani i koristili su veliki broj raspoloženih igrača da raznovrsnim napadima poremete igru u odbrani “klonfera”. Seriju “Tamiša” pokrenuo je “trojkom” Hukić, a zatim su on i Nikola Vujović postigli po četiri poena čime je pančevački tim na mali odmor otišao sa prednošću od tri poena (15:18). U drugoj deonici “Tamiš” nije posustajao, a kako u ekipi OKK “Beograda” nije bilo mnogo raspoloženih igrača, za sta je u velikoj meri zaslužna dobra odbrana gostiju, “klonferi” su na poluvremenu imali zaostatak od osam poena.
    Milovan Stepandić je odlučio da drugo poluvreme počne bez svog najboljeg igrača na parketu, što je donelo rezultat. Mladi Avramović je brzo postigao šest poena i tako vratio svoj tim u igru. S druge strane, “Tamiš” je u napadu izgubio nekoliko lopti, a onda i odistao od svoje igre u napadu. Promašili su Pančevci šuteve spolja, dok su igrači OKK-a popravili procenat šuta za tri poena, čime su stekli psihološku prednost. Opet su uspevali da nadskoče “Tamiš” u napadu i sa 28 postignutih poena u poslednju deonicu ušli sa 10 ppoena prednosti (58:48). U poslednjoj četvrtini “Tamiš” je igrao držao kapiten Davor Perak uz pomoć Nikole Vujovića, ali OKK nije posustajao i trojkama je održavao dvocifrenu prednost. Dobrom odbranom nisu dozvolili gostima da priprete, te su može se reći, zasluženo došli do druge pobede protiv “Tamiša” ove sezone.
    Najefikasniji igrač susreta je bio najbolji igrač lige, Vuk Malidžan sa 19 poena (4/4 za tri poena) i 8 asistencija, dok je u redovima “Tamiša” najviše koševa postigao Nikola Vuović, 18, uz koje je dodao i 8 skokova.
    Izabranici Bojana Jovičića, četiri meča pre kraja Košarkaške lige Srbije ima skor od 9 pobeda i 8 poraza i sam odlučuje o plasmanu u Supeligu Srbije. Zbog finalnog turnira Kupa Srbije koji će biti održan sledećeg vikenda, ekipa “Tamiša” će meč sa “Napretkom” na svom terenu odigrati 25. februara.