• Rukometašice “Pančeva” demonstrirale silu

Rukometašice “Pančeva” dominiraju Prvom ligom, pa pitanje pobede kada su one na terenu više ne dolazi u pitanje. Ovog puta njihovu snagu i kvalitet su na svojoj koži osetile rukometašice “Slovena” iz Rume, koje su u Pančevu izgubile lako i ubedljivo rezultatom 32:18 (16:7).

Prvo poluvreme proteklo je u totalnoj dominaciji domaćih rukometašica, koje su posle šest minuta igre imale prednost rezultatom 8:2, a gošće iz Rume sve do 13. minuta igre nisu uspele da postignu gol iz igre. Trener “Pančeva” Ivan Petković šansu je brzo ukazao mlađim igračicama, koje su i pored promašaja u napadu supele da održe visok nivo igre i zavidnu prednost, pa su na odmor otšle sa vođsvom od 16:7.
    Igračice “Slovena” su bolje odigrale na početku drugog poluvremena, pa su uz nekoliko grešaka domaćih rukometašica i sa igračicom više na terenu smanjile zaostatak na šest golova. Međutim, rukometašice “Pančeva” su igrale konstantno dobro u odbrani, što im je, uz staloženu igru u napadu omagućilo da uvećaju prednost na deset golova u 42. minutu (22:12). Ekipa “Slovena” nije mogla da parira najkvalitetnijoj ekipi Prve lige, čija je prednost do kraja susreta rasla i do 15 golova prednosti. Ivan Petković je šansu pružio svim rukometašicama, a one sa najmanje iskustva su pokazale da su za kratko vreme mnogo napredovale i da se od njih može mnogo očekivati u budućnosti.
    Pančevo je neprikosnoven na prvom mestu na tabeli bez poraza, a u narednom kolu putuju u Petrovaradin gde će se sastati sa istoimenom desetoplasiranom ekipom prvenstva.