• ODBOJKA: ‚‚Zvezda“ savladala ‚‚Dinamo“, ‚‚Borac“ slavio u Valjevu, a ekipa ‚‚Odbojke 013″ pretrpela treći uzastopni poraz

Odbojkašice ‚‚Dinama“ izgubile su od ‚‚Crvene zvezde“ rezultatom 3:0 (20:25; 20:25; 22:25) u 4. kolu Vinerštediše Superlige Srbije. Pančevačke odbojkašice su tek u trećem setu pružile dostojan otpor protivnicama, ali Beograđanke nisu, svojim iskustvom i kvalitetom, dozvolile da meč ‚‚ode“ u četvrti set, čime su zasluženo tri boda odnele iz našeg grada.

Iako je rezultat u prva dva seta bio istovetan, domaće odbojkašice su odličnoj ekipi ‚‚Crvene zvede“ pružile znatno veći otpor u prvom (15:16), ali su u samoj završnici prvog seta Beograđanke napravile razliku i povele sa 1:0. U drugom setu su od samog početka imale prednost, kontroslisale su igru i dešavanja na terenu, pa im je posle 24. minuta igre u Hali sportova na Strelištu pripao i drugi set. ‚‚Lavice“ su, čini se, previše poštovale protivnice u ovom susretu, pa su tek posle dva izgubljena seta zaigrale borbeno i bez straha, što je ovaj deo igre učinilo neizvesnim. Nošene podrškom domaće publike odbojkašice ‚‚Dinama“ su u prvom delu trećeg seta imale prednost od tri poena, ali nikako nisu uspevale da se odlepe, već su povremenim nesporazumima na terenu i lošim prijemom vraćale ‚‚Zvezdu“ u igru, koja je i svojim iskustvom i kvalitetom uspevala da pronađe pravo rešenje. Tokom ovog dela igre ekipe su osvajale poene u serijama, pa su ‚‚Dinamovke“ imale tri poena prednosti u samoj završnici (21:18). Ipak, ‚‚Zvezda“ je u tim momentima napravila seriju poena od 7:1 i rezultatom 3:0 u setovima savladala ‚‚Dinamo“ u Pančevu.

Iako nije osvojila najviše poena, Vesna Đurišić je svojim iskustvom bila pravi lider ‚‚Crvene zvezde“ na terenu, u čijim redovima je Bojana Milenković osvojila 22 poena, a Katarina Marinković i Vesna Đurišić po 9. Nina Kocić je osvojila 18 poena za ‚‚Dinamo“, a po učinku joj se pridružila Aleksandra Petrović sa 10 poena.

– Mislim da uopšte ne trebamo biti nezadovoljni našom partijom u ovom susretu. Imali smo za rivala ekipu koja je jako dobro igrala, sa jako malo grešaka i veoma organozovano. Mislim da su u elementima servisa i prijema servisa bili uspešniji od nas i da je to neki osnovni razlog zbog čega su relativno ubedljivo i ‚‚slavili“. Možda, ostaje žal što nismo osvojili treći set, gde smo bili u igri do same završnice, ali malo neiskustva je ipak odlučilo. Kod nas se vidi primetan napredak u igri. Bilo je veoma teško igrati protiv ovako raspoložene ekipe ‚‚Crvene zvezde“, ali bez obzira na sve devojke zaslužuju prelaznu ocenu za htenje, borbenost i želju, zbog koje se dešavalo da napravimo malo veći broj grešaka. Ovo je bio solidno izdanje moje ekipe u meču u kojem smo izgubili od ekipe koja je trenutno bolja od nas, istakao je posle susreta Aleksandar Vladisavljev, trener ŽOK ‚‚Dinamo“.

Sa skorom od jedne pobede i tri poraza odbojkašice ‚‚Dinama“ zauzimaju 7. mesto na tableli sa 3 osvojena boda. U petom kolu Vinerštediše Superlige Srbije ‚‚Lavice“ igraju na gostujućem terenu protiv ekipe ‚‚MD Zrenjanina“, koja u dosadašnjem toku prvenstva nije ostvarila nijednu pobedu.

ODBOJKAŠI BORCA BOLJI OD ‚‚VA 014″ U VALJEVU

Posle dva uzastopna poraza odbojkaši starčevačkog ‚‚Borca“ su prekinuli taj niz pobedom u Valjevu u četvrtom kolu Prve odbojkaške lige. U veoma neizvesnom i teškom meču savladali su ekipu ‚‚VA 014″ rezultatom 3:1, po setovima 23:25, 26:24, 25:22 i 25:23. Ovo je druga pobeda Starčevaca u prvenstvu, gde sa 7 osvojenih bodova zauzimaju 5. mesto na tabeli. U 5. kolu ekipa ‚‚Borca“ na svom terenu Hale sportova na Strelištu dočekuje ‚‚Novi Sad“, koji se sa jednom pobeom i dva boda nalazi na devetoj poziciji na tabeli Prve lige.

‚‚ODBOJKA 013″ PRETRPELA PORAZ U RUMI

Odbojkašice ekipe ‚‚Odbojka 013″ odlično su započele debitantsku sezonu u Drugoj ligi, pobedivši favorizovanu ekipu ‚‚Spartaka 2″ posle preokreta rezultatom 3:2, ali posle tog sjajnog rezultata i dobre igre pretrpele su tri poraza. Poslednji u nizu doživele su u Rumi, gde ih je istoimena ekipa savladala rezultatom 3:0 u setovima (25:13; 25:21 i 26:24). Lako je najmlađi odbojkaški tim u gradu izgubio prvi set, a znatno snažniji otpor i bolju igru ekipa Ivana Radivojevića pružila je u drugom i trećem setu, ali na teškom gostovanju u Rumi nisu uspele da osvoje set. ‚‚Odbojka 013″ zauzima pretposlednje, 9. mesto na tabeli sa tri osvojena boda. Veoma težak zadatak imaće i sledećeg vikenda, kada će u pokušaju da prekinu seriju loših rezultata u Pančevu dočekati prvoplasiranu ekipu ‚‚Jedinstva 2″ iz Stare Pazove